Відбулася презентація цікавого історичного видання


Про нас
Відбулася презентація цікавої історичної книги Василя Ловги «Десант над Менчулом», яка розповідає про невідомі факти діяльності легендарної розвідгрупи «Закарпатці». Презентували видання у колочавському музеї «Старе село». У заході взяли участь й працівники НПП «Синевир».

Рівно 70 років тому, у ніч на 19 серпня 1943 року інтернаціональна розвідгрупа «Закарпатці» під керівництвом Ференца Патакі десантувала на г. Менчул Хустського району. В окупованому фашистами краї група вела розвідувальну діяльність і передавала дані в Москву. Ці відомості потім були використані військами Червоної Армії Першого та Четвертого Українських фронтів в рамках Східно-Карпатської операції при переході Лінії Арпада.

В основу книжки «Десант над Менчулом» увійшли нові і раніше ніде неопубліковані архівні дані про діяльність розвідгрупи та інтерв’ю із очевидцями та учасниками тих подій.

«Цей твір жодним чином не може трактуватися як спроба звинувачення чи виправдовування дій її учасників… Висвітлення діяльності розвідгрупи «Закарпатці» в книзі задумано як данина пам’яті волелюбному народу Закарпатття, з метою довести до загалу читачів вікопомні події, які вирували у нашому краї в період уярмлення його фашиськими окупантами...» - зазначає автор Василь Ловга у передмові до книги.

22.08.2013 р.


Опубліковати в twitter.com