Проведено «круглий стіл»


kd.jpg    

30 червня 2015 року проведено «круглий стіл» у Синевирсько-Полянській сільській раді за участі архітекторів Львівського лісотехнічного університету, голови ради, секретаря, землевпорядника, працівників НПП «Синевир». Захід відбувся у рамках міжнародного проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», що фінансується Європейським Союзом за програмою «Інвестиції в людей».

Архітектор Любомир Пархуць розповів про роботу, яка здійснюється зараз у рамках проекту, зокрема, проходження практики студентів Львівського лісотехнічного університету на території НПП «Синевир», під час якої здійснюється дослідження планувальної структури поселення, схематичні обміри будівель, детальні обміри будівель, фотофіксація найбільш цінних об’єктів і їх прив’язка до місцевості, збір етнографічних даних про об’єкти тощо.

Голова сільської ради Юрій Горват подякував архітекторам та представникам проекту за їхню роботу. Він розповів про особливості ландшафту і будівництва у Синевирській Поляні. Про нюанси роботи з населенням з питань будівництва поінформували на «круглому столі» секретар ради Марія Красняник і землевпорядник Олена Руснак. Вони показали генплан Синевирської Поляни, який виготовлений у 60-х роках минулого століття і вже є застарілим. Виготовлення нового генплану потребує великих коштів.

Представники НПП «Синевир» наголосили на особливому значенні збереження традиційної дерев’яної архітектури в Синевирській Поляні, адже це стимулюватиме розвиток туризму, позитивно позначиться на економіці регіону, соціальному і культурному розвитку.

У результаті проведення «круглого столу» представники Синевирсько-Полянської сільської ради, архітектори, співробітники НПП «Синевир», представники проекту домовились про взаємодію з питань збереження культурного ландшафту.

    

01.07.2015 р.


Опубліковати в twitter.com