Туристу на замітку


Про нас
Відпочинок – це найкраща можливість відновити сили, поліпшити здоров’я. Досягнути цього можна при вмілому поєднанні гарного настрою з повітрям і сонцем, дощем, туманом і росою, з купанням у річці, озері, морі… І не варто нарікати на погоду, бо всяка погода має свої переваги: сонце надає шкірі гарного кольору, дощ заспокоює нерви і прекрасно впливає на сон.

Але, як саме ми проведемо відпочинок – в більшій мірі залежить від нас самих. Ми навчилися берегти час. Здебільшого не ходимо пішки, а користуємося транспортом. При цьому наша природна рухливість катастрофічно зменшується. А це в свою чергу призводить до різних захворювань опорно-рухової системи, серця.

Запобігти цьому можна завдяки туризму. Він виведе нас у ліс, у гори, на воду, замучить ваш організм до помірного фізичного навантаження, зміцнення здоров’я.

Починати походи пішки слід з маршрутів по рівнині, потім поступово переходити до більш важких сходжень. Перші походи робити одноденні з ночівлею, а згодом кількаденні тощо. Рухаючись по рівнині та на спусках, через кожні 40-50 хв. відпочивайте. На підйомах швидкість уповільнюйте, 5-ти хвилинний відпочинок робіть через 20-30 хв.

В походах велике значення має правильне харчування. Продукти слід брати легкі, калорійні, такі, що легко засвоюються організмом. Під час походу бажано не вживати багато рідини – це утруднює роботу серця. Коли в дорозі мучить спрага, краще сполосніть рота або випийте ковток підсоленої води.

Намагайтесь не перевантажуватися. Порушення режиму може призвести до почервоніння, сильного потовиділення, нерівномірного дихання, серцебиття, задухи. Якщо відчули це – негайно присядьте і відпочиньте. Щоб від походу отримати велику насолоду та добре самопочуття, слід дотримуватися режиму.

Пам´ятайте про безпеку!

Відпочиваючи на території національного природного парку «Синевир», милуючись неповторною красою природи, не забувайте про безпеку.

Не піднімайтесь у гори за несприятливої погоди.

Не ховайтесь під поодинокі дерева на відкритій місцевості під час грози.

При раптовій зустрічі з дикими тваринами зберігайте спокій, аби не викликати їх агресію.

Якщо ви заблукали і не знаєте як знайти дорогу, то підіть за течією будь-якого потічка. Він приведе вас до села або дороги.

На території НПП «Синевир» заборонено:

• відхилятися від указаного маршруту;

• купатися в озері Синевир;

• пошкоджувати природні об’єкти;

• розкладати намети та розпалювати вогнища у не відведених для цього місцях;

• викидати не загашені недокурки;

• рубати і пошкоджувати дерева, чагарники, зривати квіти;

• полювати на тварин, руйнувати гнізда й нори;

• перебувати на території з вогнепальною зброєю;

• ловити рибу будь-якими методами.


15.07.2014 р.


Опубліковати в twitter.com