Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

НПП «Синевир» взяв участь у ІІІ Форумі місцевого розвитку


5.074.png
5.074.png
5.074.png

У Трускавці, що на Львівщині, відбувся ІІІ Форум місцевого розвитку, організаторами якого є Львівська обласна рада, Асоціація ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ – Україна», Асоціація Місцевих Рад «Ради Львівщини».

Форум відвідали понад чотири сотні гостей з усієї України та з-за кордону: очільники обласної влади та місцевого самоврядування, парламентарі, урядовці, представники профільних комітетів Верховної Ради України, дипломатичного корпусу, неурядових організацій, міжнародних фондів і програм, депутати місцевих рад, журналісти.

Форум місцевого розвитку відвідав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, який взяв участь у пленарній дискусії «Політика розвитку Карпат». До обговорення Карпатської тематики також долучилися віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр інвестицій та розвитку РП Єжи Квєцінські. В межах цього заходу також відбулася презентація підсумків відбору проектів Програми підтримки ініціатив карпатських громад.

5.074.png
5.074.png
5.074.png

Програма Форуму передбачала 21 дискусійну панель, в якій взяло участь 130 спікерів. Серед учасників – закарпатська делегація. Зокрема, виступаючи на форумі, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс розповів про співпрацю краю з регіоном Верхньої Франконії (ФРН), з яким нашу область пов’язують спільні сторінки історії, назвав її перспективною, озвучив основні її етапи та напрацювання.

На заході Міжгірщину представляли директор НПП «Синевир» Микола Дербак, депутат Закарпатської обласної ради Василь Худинець, голова Колочавської сільської ради Юрій Кливець. У ході Форуму Василя Худенця нагороджено відзнакою «Лідер Карпат», яка щорічно вручається Асоціацією «Єврорегіон «Карпати – Україна». Наш земляк отримав цю відзнаку за активні дії у справі залучення проектів і грантових коштів у розвиток Міжгірщини та Закарпаття в цілому.

5.074.png
5.074.png
5.074.png
5.074.png

Директор НПП «Синевир» Микола Дербак виступив на панельній дискусії «Посилення конкурентоспроможності гірських територій». – Національний природний парк «Синевир», розташований в межах п’яти сіл, у яких проживає 22 тисячі осіб. Гармонізація стосунків природно-заповідної установи і місцевих громад – один з пріоритетів нашої діяльності. Співробітництво, налагоджене роками, продовжується у різних напрямках. Інтерес туристів до парку зростає, що спонукає установу дбати про розвиток рекреації, яка є пріоритетом у цьому регіоні, – зокрема зазначив Микола Дербак.

На завершення Форуму місцевого розвитку учасники прийняли резолюцію, яку скерують Президентові України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-Міністрові України, самоврядним органам регіону Карпат, Українській та міжнародній спільноті. Зокрема, у резолюції закликають: активно підтримувати ініціативи карпатських держав і регіонів, спрямовані на затвердження Європейською Комісією макрорегіональної стратегії ЄС для регіону Карпат та окремого інструменту фінансування її реалізації; ініціювати перед Європейською Комісією реалізацію пілотного проекту регіонального розвитку в Українських Карпатах, базуючись на кращих практиках Європейської політики згуртування; активізувати зусилля щодо розробки та реалізації Стратегії розвитку Українських Карпат; забезпечити системну та постійну реалізацію Програми підтримки ініціатив карпатських громад на регіональному рівні, у тому числі з можливістю фінансування проектів не лише з обласних бюджетів та залучених коштів, але і з Державного бюджету; створити передумови для підтримки міжмуніципального співробітництва для вирішення спільних проблем громад; змінити формат конкурсу в рамках Програми секторальної підтримки регіонального розвитку, забезпечивши можливість ініціювання проектів органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями; розширити інструменти мотивації об’єднання територіальних громад з метою вирівнювання темпів реформи у всіх регіонах України тощо.

25.06.2018 р.