Чисте довкілля – запорука здоров’я людини


13.06.2016

Чи відомо Вам, що одна пальчикова батарейка, потрапивши у річку чи іншу водойму, може спричинити забруднення 400 літрів води? А якщо у природу потрапить один мільярд батарейок? Відповідь очевидна – екологічне лихо.

Звідки число один мільярд? За даними фахівців, саме стільки в Україні щорічно використовується батарейок. Вони нам потрібні для пультів від телевізора, дитячих іграшок, будильників, радіоприймачів, фотоапаратів тощо. Значна частина відпрацьованих пальчикових батарейок викидається у звичайні смітники або ж у навколишнє середовище. А у природі, як відомо, усе взаємопов’язано. Бездумно викинута у навколишнє середовище батарейка розпадається, несучи страшну загрозу. Важкі метали, як от цинк, марганець, свинець, ртуть та інші, отруюють воду і грунт, потрапляючи у їжу тварин і людей, а звідси й різноманітні хвороби, яких би могло не бути. Людина втрачає імунітет, стаючи ще більш вразливою перед недугами. Вживаючи отруєну батарейками воду, у нас може погіршитися слух, зір і навіть розвиватися рак.

Не знаючи загрози, яку несуть в собі малі джерела струму, дехто з дорослих зачиняє очі на те, що ними граються діти. А малюки можуть залишити батарейки будь-де у дворі, навіть поблизу колодязя. Притоптані, вони будуть розкладатися. Одна батарейка здатна спричинити забруднення важкими металами до двох десятків квадратних метрів ґрунту. Через ґрунтові води отрута неодмінно проникне і в колодязь, з якого люди питимуть воду і не здогадуватимуться в чому причина їхніх недуг, які зненацька атакують організм. Це лише приклад, але він живий, бо такі випадки, особливо у селах трапляються часто. Хто має маленьких дітей, той знає, що вони тягнуться до всього, а надто до того, чого чіпати не можна. У поле їхнього зору можуть потрапити навіть міні-батарейки розміром, як монета. В Україні траплялися випадки, коли діти ковтали такі батарейки. Відтак невчасне звернення батьків до лікарів призводило до трагедії…

Отже, навіть маленький елемент живлення несе загрозу для довкілля і здоров’я людини.

З огляду на це, Національний природний парк «Синевир» ініціював екологічну акцію зі збору батарейок. Вона діє на постійній основі, а зібрані батарейки будуть відправлятися на переробку до державного підприємства «Аргентум» (Львів).

13.06.2016 р.

Опубліковати в twitter.com