Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Праліси НПП «Синевир» включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО


Масиви пралісів Національного природного парку «Синевир» площею 2865,04 га включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Ця приємна звістка надійшла з Комітету Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури.

До цього авторитетного списку вносять особливо цінні культурні і природні об’єкти, які вважаються надбанням цілого людства. Статус Світової спадщини дає об’єктам додаткові гарантії збереження і цілісності, підвищує престиж територій і установ, які ними опікуються. Крім того, він забезпечує пріоритетність у залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів Світової культурної і природної спадщини, зокрема, з Фонду Світової спадщини.

Озеро4.png     головна2.jpg головна2.jpg головна2.jpg головна2.jpg головна2.jpg

У переліку ЮНЕСКО – 7 українських об’єктів, 6 з яких належать до культурного типу. Єдиний вітчизняний об’єкт природного типу, який отримав авторитетне визнання у 2007 році, – «Букові праліси Карпат». До нього тоді увійшли масиви пралісів Карпатського біосферного заповідника, Ужанського національного природного парку, а також Словаччини. Через чотири роки Комітет у справах всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розширив список об’єкту «Букові праліси Карпат», додавши ще й давні букові ліси Німеччини. Таким чином була сформована транснаціональна природоохоронна територія з 15 кластерів, яка охоплює природний ареал поширення бука лісового від Українських Карпат до берегів Балтії. А цими днями до згаданого об’єкту додано нові масиви українських пралісів: Дарвайка (1588,46 га), Квасовець (561,62 га), Стримба (260,65 га), Вільшани (454,31 га), що на території НПП «Синевир», 753,48 га в заповіднику «Горгани», 384,81 га – у «Розточчі», масиви Великий Діл (1164,16 га) та Іршавка (93,97 га) – у НПП «Зачарований край» та масив «Сатанівська Дача», площею 212,01 га.

– Включення нових ділянок пралісів до списку Світової спадщини ЮНЕСКО – це справжній подарунок до нашого професійного свята – Дня працівників природно-заповідної справи, – яке святкуємо 7 липня. Саме цього дня й відбулася знаменна подія, до якої ми йшли впродовж останніх років. Хочу подякувати співробітникам НПП «Синевир» і науковцям з інших установ, які доклали багато зусиль для дослідження пралісів нашого парку і просування цих ділянок до авторитетного міжнародного визнання, – каже директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Розширення номінації букових пралісів новими українськими масивами – важлива подія не лише для природоохоронців, але й усієї української спільноти. Цьому визнанню передувала багаторічна копітка робота співробітників природно-заповідних установ, які в межах своїх територій проводили відповідні наукові дослідження, готували документацію, реалізовували численні заходи в рамках проекту «Збереження Карпатських пралісів» тощо. Як показав результат – праця була не марною.

11.07.2017 р.