Особливості дерев’яної архітектури в регіоні НПП «Синевир» вивчали львівські студенти у рамках проекту, що фінансується Європейським Союзом
З 22 червня до 4 липня на базі Національного природного парку «Синевир» проходять практику студенти Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) за напрямком архітектура.
Графік навчально-польової роботи досить напружений. Щоденно студенти під керівництвом старших викладачів Любомира Пархуця і Зоряни Шеремет виїжджають у населені пункти регіону, де досліджують архітектурні особливості поселень, роблять обміри будинків, зйомку, опис тощо. З собою привезли спеціальне сучасне обладнання, яке допомагає у роботі.
Особливу увагу практикантів привертають старі дерев’яні житлові будівлі, які є свідками і носіями традиційної для цього регіону архітектури. Також предметом дослідження є особливості забудови гірських поселень. У багатьох віддалених присілках доволі добре збереглися традиції будівництва з дерева, в тому числі й використання цього природного матеріалу для покрівлі дахів дранкою. Не менш цікавими є культові споруди, серед яких 3 пам’ятки архітектури. Вже зібрано багато матеріалів на цю тематику, які в подальшому будуть використані у навчальній роботі молоді, а також для розробки буклету про дерев’яну архітектуру в межах парку.
У проходженні практики студентам допомагають працівники НПП «Синевир», адже у ході роботи виникає багато організаційних і творчих питань. А поселилися студенти у двох мотелях «Остріки» і «Бункер», де довкола мальовнича природа, чисте повітря і смачна джерельна вода. Окрім виконання програми практики, студенти мають ще й екскурсійні заходи, які сприяють поглибленню знань про природу і культуру нашого краю.
Навчально-польова практика студентів Національного лісотехнічного університету України проходить в НПП «Синевир» у рамках міжнародного проекту «Дерев’яна архітектура в культурному ландшафті: виклики сучасності», який фінансується Європейським Союзом за програмою «Інвестиції в людей». Національний парк є партнером цього проекту, який головною своєю метою вбачає попередження деградації цінних культурних ландшафтів.
25.06.2015 р.