Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

НПП «Синевир» і ГО «Екосфера» обговорили питання щодо боротьби зі засміченням Тереблянської долини

Сьогодні відбулася робоча зустріч директора НПП «Синевир» Миколи Дербака та керівників підрозділів установи з представницями громадського об’єднання «Екосфера» Катериною і Оксаною Станкевич. Мова йшла про поступове впровадження у селах Тереблянської долини Міжгірщини проекту з роздільного сортування ПЕТ-пляшок і скла. Це дуже актуально з огляду на те, що долина Тереблі потерпає від засилля ТПВ, домінуючим компонентом якого є пластик. Пластикова тара заполонила русло річки, її береги та заплаву. У селах долини Тереблі необхідно негайно впроваджувати централізовану систему селективного збору сміття.

Тож з 27 по 30 серпня ГО "Екосфера" у співпраці з НПП "Синевир" проведе цикл семінарів для активних мешканців сіл долини Тереблі на Міжгірщині: с. Колочава, с. Меришор, с. Синевир та с. Синевирська Поляна. Значною мірою від активності сільських рад і місцевих мешканців залежить успіх у боротьбі зі засміченням краю.

"Ми розповімо про успішні практики налагодження системи селективного збору сміття у гірських селах Закарпаття, проведемо навчання з методики впровадження освітніх програм щодо поводження з ТПВ у школах та садочках. Встановимо в бюджетних установах у кожному селі по 2 контейнери для збору скла та пластику, навчимо представників сільських рад залучати кошти для подальших заходів з впровадження селективного збору ТПВ", - кажуть в ГО "Екосфера".

Захід проводиться у рамках реалізації проекту «Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України, фаза 2», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

27.08.2019 р.