НПП «Синевир» долучився до участі у Міжнародному фестивалі «Рекітське сузір’я»


rek.jpg     rek2.jpg

Щорічно Мала академія літератури і журналістики проводить Міжнародний фестиваль юних талантів "Рекітське сузір'я". Уже в одинадцяте цей фестиваль проходить в Міжгір'ї на базі Міжгірського професійного ліцею. Цього року це дійство тривало з 3 по 6 липня. Великих зусиль доклали у підготовці форуму ініціатори та організатори, на чолі з керівником МАЛіЖу, письменником, заслуженим журналістом України Василем Тарчинцем. Цього року до участі в організації даного фестивалю долучилося навіть ЮНЕСКО.

Основною метою фестивалю є надати можливість юним обдаруванням України та української діаспори в інших країнах, розвивати свої творчі здібності, сприяти героїко-патріотичному вихованню дітей, а також привернути увагу учасників до збереження довкілля, традицій та звичаїв закарпатського краю.

Творчі змагання між учасниками фестивалю проводяться в семи номінаціях: "авторська пісня", "проза", "поезія", "малюнок", "художня фотографія", "журналістика", "літературно-мистецька композиція".

Незважаючи на останні події в Україні, кількість учасників, які бажали взяти участь у фестивалі, порівняно з минулим роком збільшилася. У цьому дійстві брали участь конкурсанти з усієї України, а саме із Полтави, Рівного, Тернополя, Одеси, Ужгорода, Івано-Франківщини, Києва, Львова, Кузнєцовська, а також заочні конкурсанти з Росії, Франції та США.

В урочистому відкритті фестивалю взяла участь делегація НПП «Синевир» на чолі з директором установи Миколою Дербаком.

Всі дні проходження фестивалю виявилися для учасників дуже насиченими та цікавими. Першого дня був з'їзд організаторів та учасників. Спочатку Василь Тарчинець, подякував всім гостям, які прийшли на це свято, та привітав учасників із відкриттям фестивалю "Рекітське сузір'я - 2014". Директор НПП "Синевир" Микола Дербак також привітав учасників, вручив їм цінні подарунки та гостинно запросив всіх гостей завітати в національний парк. Побажав всім творчої наснаги, терпіння, великих досягнень, і щоб з кожним днем вони відкривали для себе все більші можливості для реалізації своїх мрій. Також керівник МАЛіЖу вручив Миколі Юрієвичу маліжанську медаль, висловивши щиру вдячність за співпрацю, підтримку та допомогу. Вітали учасників і перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Андрій Сербайло, голова Міжгірської райдержадміністрації Андрій Шекета, директор Міжгірського професійного ліцею Василь Маринець та інші поважні гості.

Відбулася презентація доопрацьованого і доповненого Гімну МАЛіЖу у виконанні учнів Львівської школи мистецтв під диригуванням хормейстера Євгенія Карповича. На сцені учасники показували театральні сценки, танцювали та співали пісні. У творчих майстернях за номінаціями проводилися майстер-класи. Начальник еколого-освітнього відділу НПП «Синевир» Юрій Бабічин очолив журі у номінації "художня фотографія". Всі уважно прислухалися до порад та пообіцяли наступного року ще більше вразити всіх своїми творчими роботами.

Для учасників фестивалю також був організований екскурсійний день в НПП «Синевир». У візит-центрі гості ознайомилися із діяльністю, завданнями національного природного парку «Синевир», подивилися фільм про парк, побували у музеї лісу і сплаву, де почули як колись відбувався сплав бокорів по річці. Відвідали реабілітаційний центр бурих ведмедів, де дізналися історію кожного його мешканця. І, звичайно, побували на одному із семи природних чудес України, справжній перлині Карпат - озері Синевир. Відвідали Маліжани і верховинське село Колочава, яке славне багатьма музеями.

В останній день фестивалю ректор МАЛіЖу та голови журі у номінаціях оголосили результати конкурсу-фестивалю і нагородили переможців грамотами та подарунками. Урочисте закриття фестивалю відбулося під звуки святкового салюту і феєрверку, які ще довго лунали над вечірнім Міжгір'ям.

rek3.jpg     rek4.jpg

rek5.jpg     rek6.jpg

rek7.jpg     rek8.jpg

09.07.2014 р.


Опубліковати в twitter.com