Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Дике озеро – територія натхнення


5.074.png 5.074.png

На нашій планеті є такі місця, які надихають людей до творчості. Безперечно, таким є Дике озеро в національному природному парку «Синевир». Саме там черпатимуть натхнення митці, які у серпні 2018 року братимуть участь в пленері, що відбудеться в рамках проекту «Території натхнення».

Дике озеро… Чим воно цікаве і чому вабить до себе митців?

Воно розкинулось серед дрімучого смерекового і букового лісу на північно-східному схилі гори Ґропа. Озеро цілком відповідає своїй назві, адже справді досі збереглося у первозданному стані.

Площа водойми – трохи більше гектара. А ось острівок – унікальний, бо він ніколи не занурюється у голубій чаші. Тут коливання рівня води не відбувається, як і не змінюється площа плеса за дощових опадів. Зате острів… на плаву.

Рослинний покрив безіменного острівка нагадує тундрову флору. Ростуть на ньому маленькі смерічки, а сам острів утворений буро-червоними сфагновими мохами, між якими – журавлина дрібноплідна і комахоїдна рослина росичка круглолиста.

Дике озеро може служити еталоном перетворення озера у верхове болото. Цікаво, що заболочення відбувається не лише від периферії, але й від центру, де знаходиться острівець.

Глибина водойми сягає 8 м. Вода тут чиста, прозора. У ній живе гольян. Це невеличкі рибки, які снують зграйки біля берега в пошуках їжі.

Дике озеро – один з небагатьох куточків дикої природи України. Первозданна краса цього краю надихає творити. Саме тому до Дикого озера влітку на пленер навідуються художники з різних країн Європи. Тут вони проведуть кілька днів у єдності з природою, створюючи нові твори мистецтва. Пленер обіцяє бути цікавим і продуктивним. Роботи митців побачить широка аудиторія. Це сприятиме посиленню місцевого розвитку і пропагуватиме охорону природної спадщини.

15.06.2018 р.