Менеджмент-план – ефективний інструмент розвитку парку


13.01.20161 13.01.20161

Яким повинен бути менеджмент-план Національного природного парку «Синевир» – цій темі була присвячена робоча нарада працівників установи з координатором WWF в Україні з природоохоронної роботи Богданом Процем і експертом з питань природоохоронного менеджменту Міхаелем Йонмаером.

Богдан Проць зазначив, що згідно аналізу RAPPAM (Rapid Assessment and Prioritization of Protected Area Management, 2010), НПП «Синевир» належить до топ 15 об'єктів ПЗФ України щодо ступеня природних цінностей (серед заповідників, національних парків та біосферних резерватів). Для ефективного функціонування парку необхідним є менеджмент-план відповідно до міжнародних стандартів, який буде розроблено у рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій України». Власне це стало головною метою візиту до НПП «Синевир».

Міхаель Йонмаер мав можливість знайомитися з особливостями роботи НПП «Синевир» 3 місяці тому. Тоді попередньо вже обговорювалися питання менеджмент-плану, який може бути зроблений в рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій України».

Пан Йонмаер наголосив, що в усьому світі менеджмент-план є основним інструментом реалізації заходів у парках. Кожна країна має у цьому свої особливості, але є спільні моменти для всього світу: базові рішення; мета розвитку парку; внесок парку в глобальне збереження; дія (управління парку – командна робота в певному напрямку, який визначений менеджмент-планом, і він дає можливість це робити).

Експерт презентував проект структури менеджмент-плану для НПП «Синевир», до якого увійшли такі основні розділи: загальна інформація; визначення пріоритетів, викликів та заходів; стратегія розвитку парку на 10 років; план заходів на 5 років; інструменти та ресурси; звіт, додатки; участь, координація. Кожен розділ деталізується рядом підрозділів. Усі вони були розглянуті присутніми.

Підсумовуючи роботу наради, Міхаель Йонмаер наголосив, що менеджмент-план є глобальним інструментом, який адаптується для місцевих потреб і є надзвичайно важливим для управління парком.

29.06.2017 р

Опубліковати в twitter.com