НПП «Синевир» закликає берегти ліс від пожеж


Про нас
З настанням літа значно більше людей відвідують ліс аби назбирати гриби, ягоди чи організувати пікнік. Та не всі відвідувачі знають правила поводження із вогнем у лісових масивах. Відтак, аби попередити виникнення пожеж працівники НПП «Синевир» вживають різноманітні заходи щодо забезпечення належного рівня пожежної безпеки.

Відповідно до вимог Закону України «Про пожежну безпеку» і «Правил пожежної безпеки в лісах України», пожежонебезпечним період в лісах НПП «Синевир» вважається з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву.

На пожежонебезпечий період заборонено в’їзд у лісові масиви та урочища всіх транспортних засобів, крім тих, які використовують для проведення природоохоронних та рекреаційних завдань. В природоохоронних науково-дослідних відділеннях встановлено цілодобове чергування у цей період та утворені мобільні групи із працівників служби державної охорони. Також у національному парку склали і погодили «Оперативно-мобілізаційний план гасіння лісових пожеж по НПП «Синевир», який погоджений головами сільських рад, які входять до національного парку без вилучення.

«Працівники служби державної охорони постійно проводять роз’яснювальну роботу з населенням та туристами, - розповідає заступник начальника відділу охорони природно-заповідного фонду НПП «Синевир» Іван Путрашик. – Ми пояснюємо, чого не можна робити у лісі аби уникнути пожежі. Для прикладу, заборонено розпалювати багаття, кидати непогашені недопалки, залишати легкозаймисті речовини тощо. Всюди по території розміщені інформаційні стенди із нагадуванням берегти ліс від пожеж».

До сьогодні на території НПП «Синевир» не було допущено виникнення лісових пожеж.

26.07.2013 р.


Опубліковати в twitter.com