Національний природний парк "Синевир" - Новини

Територією НПП «Синевир» пройшла п’ятиденна туристсько-краєзнавча експедиція


31.05.016_1 31.05.016_2

24-28 травня на території НПП «Синевир» пройшла туристсько-краєзнавча експедиція за участі вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (ЗЦТКЕСУМ).

Учасники заходу, під керівництвом завідувача туристсько-краєзнавчого відділу ЗЦТКЕСУМ Дмитра Свирида і доцента кафедри туризму УжНУ Василя Кочана, пройшли маршрутом «С.Синевир – озеро Озірце – хребет Пішконя – гора Стримба – с. Колочава». Предметом пошукової роботи гуртківців було дослідження організації та проведення сплаву лісу на ділянці Озерянка (Чорна ріка) – Теребля.

З гостями зустрівся директор НПП «Синевир» Микола Дербак. Він мав змістовну розмову з завідувачем туристсько-краєзнавчого відділу ЗЦТКЕСУМ Дмитром Свиридом, у ході якої досягнуто домовленості про подальшу співпрацю між парком і центром. Вона полягатиме в спільній реалізації проектів у сфері природоохоронної, науково-дослідної, туристично-рекреаційної, еколого-освітньої, краєзнавчої діяльності, об’єднання зусиль для створення інформаційно-освітнього простору, функціонування волонтерського руху, літніх таборів тощо.

Перед тим, як відправитись у подорож, учасники експедиції зустрілися у візит-центрі з працівниками відділу еколого-освітньої роботи НПП «Синевир», які охоче поділилися з молодими дослідниками наявною інформацією про лісосплав у цьому регіоні, показали знаряддя праці лісорубів та бокорашів, макети споруд, що використовувалися під час заготівлі і сплаву деревини, продемонстрували відеофільм. Працівники парку дали корисні рекомендації учасникам і подарували їм еколого-освітню літературу.

31.05.016_3 31.05.016_4

Експедиція пройшла успішно. Молодь повернулася додому з масою вражень і новими знаннями про наш край.

31.05.2016 р.

Опубліковати в twitter.com