Проведено еколого-освітній захід з учнями оздоровчого табору


umdr.jpg    

Під головуванням в.о. голови Закарпатської ОДА Михайла Рівіса відбулася нарада щодо розширення територій національних природних парків «Синевир» і «Зачарований край».

Участь у нараді взяли директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Семаль, перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Закарпатській області Володимир Токар, представники обласного управління лісомисливського господарства, Довжанського ЛМГ, НПП «Зачарований край» та «Синевир», Іршавської РДА. «У березні п.р. Міністерство екології та природних ресурсів України звернулося листом до обласної адміністрації з проханням створити робочі групи за участі представників ОДА, районних адміністрацій, науковців та громадських організацій з розгляду питання зміни меж територій НПП «Зачарований край» та «Синевир», – поінформував Віталій Семаль. Клопотання щодо запропонованих змін меж національних природних парків підготовлено Українським товариством охорони птахів та схвалено Мінприроди України».

Про запропоновану зміну меж території Національного природного парку «Синевир» розповів заступник директора з науково-дослідної роботи парку Юрій Тюх. За його словами, сьогодні площа парку становить 42704 га. Запропонована територія для розширення парку – урочище Кам’янка, частина земель Міжгірського лісництва площею 377,8 га та землі запасу Міжгірської районної ради на площі 197,7 га.

«Після розширення територія парку становитиме 43279,5 га та збільшиться на 13 відсотків, – розповів Юрій Тюх. На запропонованій для розширення території знаходяться праліси та старовікові ліси, рідкісні рослинні угруповання, криволісся сосни гірської та вільхи зеленої», – поінформував заступник директора.

Михайло Рівіс, звертаючись до присутніх, наголосив на важливості розвитку природно-заповідної справи на території області, у тому числі шляхом розширення за рахунок земель державного лісового фонду. Водночас зазначив, що при цьому необхідно забезпечити баланс соціально-економічного розвитку області, адже в краї лісова галузь значно поповнює місцевий бюджет. Також, за його словами, необхідно узгодити питання розширення меж національних природних парків з місцевими громадами, зокрема провести на Іршавщині та Міжгірщині громадські обговорення та виїзні засідання робочої групи, аби роз’яснити плюси та мінуси запропонованих змін.

Обговоривши дане питання, члени робочої групи ознайомилися з картографічними матеріалами, висловили зауваження та внесли пропозиції. За підсумками наради вирішено, що до 1 серпня п.р. спеціальні адміністрації національних природних парків „Синевир” та „Зачарований край” проведуть процедуру погодження зі землевласниками, землекористувачами та відповідними органами місцевого самоврядування про вилучення земельних ділянок, запропонованих для розширення територій. Відтак, отримані від комісій матеріали департамент екології та природних ресурсів ОДА до 1 вересня п.р. надішле до Міністерства екології та природних ресурсів України, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

12.06.2015 р.


Опубліковати в twitter.com