Дбати про природу – відповідальна місія


12.jpg     13

Колочавське  природоохоронне науково-дослідне відділення займає площу  5384 га. Це переважно  буково-ялицево-ялинові і чисті  букові  ліси з незначною домішкою берези та осики. Відділення розташоване в південно-східній частині Національного природного парку «Синевир» і має досить густу гідрологічну мережу, загальна протяжність якої 94 км. (річки Теребля, Сухар, Гирсовець, Колочавка). У водоймах водяться форель струмкова, харіус європейський. Загальна кількість фауни відділення нараховує  353 види. Є серед них рідкісні види, які занесені до Червоної книги України і знаходяться під особливою охороною. Це  ведмідь бурий, видра річкова, горностай, рись звичайна, тритон карпатський, глухар тощо.

fotoЗагальна кількість флори Колочавського ПОНДВ складає  1484 види в т. ч. деревної, кущової, чагарникової.  До рідкісних видів, що занесені до Червоної книги України віднесено  34 види.  Серед них тирлич карпатський,  зозульки плямисті, зелениця альпійська, дзвоники карпатські та інші.


На території  відділення  знаходяться особливо цінні об’єкти збереження  та особливої охорони – букові  праліси, які займають площу 1132,1 га. Тут також є праліси  ялини європейської – 229,2 га. До речі, праліси служать цінним екологічним визначником для оцінки впливу різних  факторів та форм впливу на ліси, а також для досліджень змін клімату.


Пам’яткою природи Колочавського ПОНДВ є  дендрарій біля адмінбудинку відділення. Тут зростає  45 видів різних дерев.

foto

За функціональними зонуванням територія поділена на зону регульованої рекреації – 4190,0 га і  господарську  зону  – 1194,0 га. На території цього відділення знаходиться найвища вершина Національного природного парку «Синевир» - гора Стримба. ЇЇ висота становить 1719 метрів над рівнем моря. На гору прокладено туристичний маршрут, який користується великою популярністю серед відпочиваючих, особливо чеських мандрівників. Привабливими для подорожей є гори Дарвайка, Виднога, Сигла, Присліпці тощо.

У Колочавському  природоохоронному науково-дослідному відділення працює 20 чоловік, а очолює колектив Олег Цюбик. На них покладено відповідальну місію – дбати про природу краю легендарного опришка Миколи Шугая.

 

14.jpg     15.jpg

04.05.2012 р.