Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Відбулася ознайомча поїздка у Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник


5.074.png     5.074.png    

Цими днями директор національного природного парку «Синевир» Микола Дербак і заступник директора парку – головний природознавець Василь Шишига здійснили поїздку у Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Візит відбувся на запрошення керівника заповідника Тараса Мельничука.

У ході поїздки гості з Закарпаття ознайомилися з територією заповідника, особливостями його діяльності. Він розташований у межах Іванківського та Поліського районів Київської області у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС; створений Указом Президента України від 26 квітня 2016 року. Загальна площа заповідника – близько 227 тисяч гектарів. Це найбільший заповідник в нашій державі.

5.074.png     5.074.png    

Під час поїздки природоохоронці з національного парку «Синевир» мали нагоду поспілкуватися з працівниками заповідника. Предметну розмову мали з заступником директора Сергієм Хмельницьким, провідним фахівцем з природознавства та екоосвіти Станіславом Добровольським, єгерем Василем Давиденком. За їхніми словами, у зоні відчуження живе майже 400 видів тварин, птахів та риб, 67 видів занесені до Червоної книги України. З 1228 видів рослин, знайдених на території зони, 61 вид – рідкісні. Отже, територія багата біологічним різноманіттям, відроджуються популяції багатьох видів, зокрема, ведмедя бурого, лося, рисі тощо.

5.074.png     5.074.png    

29.05.2018 р.