У НПП «Синевир» відкрили туристично-інформаційний центр


13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

8 червня у Національному природному парку «Синевир» відбулося відкриття туристично-інформаційного центру. Він розмістився в урочищі Остріки у оригінальній будівлі. Об’єкт споруджено з урахуванням особливостей традиційної дерев’яної архітектури. Він став справжньою окрасою обабіч дороги, що веде до Синевирського озера.

Традиційну червону стрічку з нагоди відкриття туристично-інформаційного центру перетнули голова Міжгірської районної державної адміністрації Василь Худинець, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман, заступник директора департаменту заповідної справи Мінприроди Сергій Матвеев.

Новий заклад має за мету сприяти розвитку туризму в Національному природному парку «Синевир» і Закарпатській області загалом, надавати вичерпну інформацію туристам про рекреаційну інфраструктуру та можливості відпочинку в регіоні. Центр поширюватиме інформацію про регіон задля залучення якомога більшої кількості відпочиваючих і дбатиме про формування привабливого туристичного іміджу краю.

Туристично-інформаційний центр обладнаний оргтехнікою і меблями, які надані у рамках обласної програми розвитку туризму на період 2016-2020 рр.

Відкриттю центру передував «круглий стіл» з питань розвитку туристичних маршрутів Закарпаття. Обговорювалися питання маркування таких шляхів, його особливості і проблеми. Йшла мова й про туристичні стоянки вздовж автомобільних доріг, які посідають вагоме місце у рекреаційній інфраструктурі.

Під час «круглого столу» було презентоване видання «10 цінностей Закарпаття туристичного». Це прекрасний збірник визначних місць нашої області, які варто відвідати кожному туристу. Минулого року був проведений однойменний конкурс, за результатами якого до видання потрапили найбільш цікаві для мандрівників цінності Закарпаття: природні, культурні, архітектурні. У кожній номінації – по 10 позицій. Приємно, що особливе місце у солідному виданні посідають об’єкти, що знаходяться в межах Національного природного парку «Синевир», а саме: озеро Синевир, Дике озеро (природна цінність), музей «Старе село» (архітектурна цінність), фестиваль «На Синевир трембіти кличуть» (культурна цінність).

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман передав для нового туристично-інформаційного центру ряд цікавих матеріалів, які знадобляться у роботі закладу. Серед них – картографічні матеріали з маршрутами, які просто необхідні для роботи з мандрівниками.

Отже, в добру путь! Втім, НПП «Синевир» на цьому не зупиняється: розглядається можливість створення туристично-інформаційних центрів у інших населених пунктах краю.

12.06.2017 р

Опубліковати в twitter.com