НПП «Синевир» відправив першу партію відпрацьованих батарейок на переробку


Про нас

З батарейками нам доводиться контактувати майже щодня. Вони нам потрібні для пульта від телевізора, будильників, радіоприймачів, фотоапаратів тощо. Відпрацьвані батарейки зазвичай часто викидають у смітники або ж у навколишнє середовище, неусвідомлюючи, яку страшну загрозу вони можуть спричинити для кожного з нас.

Як відомо, одна пальчикова батарейка, потрапляючи в навколишнє середовище, забруднює важкими металами 400 літрів води та 20 м. кв. грунту. Не важко уявити, якої шкоди завдадуть викинуті на смітник сотні а то і тисячі відпрацьованих батарейок.

Грунтові води в зв᾿язку з невеликою глибиною їх залягання, легко забруднюються такими важкими металами, як цинк, марганець, свинець, ртуть тощо. Така вода, отруєна батарейками, легко потрапляє в колодязі і стає непридатною для споживання. Часом людина може і недогадуватися, що причиною недуг та хвороб є бездумно викинуті у природу малі джерела струму.

З огляду на це, три роки тому НПП «Синевир» ініціював екологічну акцію зі збору відпрацьованих батарейок. В регіоні встановлено ряд спеціальних коробок для малих джерел струму, проводиться широка роз’яснювальна робота.

Нещодавно зібрано і відправлено першу партію батарейок, на переробку до державного підприємства «Аргентум» (місто Львів). Нагадуємо, що дана акція діє на постійній основі, тому приєднатися до неї можна будь-коли.

Закликаємо всіх небайдужих громадян, бути свідомими, викидати батарейки правильно! Пам᾿ятайте, батарейки не можна викидати у звичайний смітник. Коробки для відпрацьованих малих джерел струму встановлено у центральному офісі НПП «Синевир» і у адмінбудівлях природоохоронних науково-дослідних відділень парку.

25.01.2016 р.

Опубліковати в twitter.com