Глуханя – цікавий природний об’єкт НПП «Синевир»


ved.jpgved.jpg    

Цікавим куточком національного парку «Синевир» є верхове болото Глуханя, що знаходиться на території Негровецького ПОНДВ. Цей унікальний об’єкт є найбільшим сфагновим болотом у Горганах. Воно займає площу 17,0 га, знаходиться на висоті 620 м над рівнем моря, біля г. Мирша і правого берега річки Теребля.

Болото Глуханя має сферично-випуклу форму, середина піднята від 3 до 3,5 м, в порівнянні з крайніми боковими точками. Це свідчить про те, що протягом багатьох тисячоліть накопичувалась лісова і трав’яна рослинність, яка в стиглому віці відмирала і перегнивала. Над торфовим килимом розкинувся зелений, білуватий і пурпуровий сфагновий мох та рідкісні болотяні рослини.

Найбільш поширені на болоті осокові, ситникові, вересові та тисові рослини. З осокових переважає осока малоквіткова, звичайна, товстиста. В Українських Карпатах – це чи не єдине місце зростання рідкісного виду осоки багнової. З тирличевих тут зростає єдина лікарська рослина бобівник трилистий.

Болото «Глуханя» - місце зростання рідкісного в зоні Карпат плауна заплавного. На жаль тут він займає 20 м кв. Дбайливого ставлення вимагає андромеда багатолиста, що досить рідко трапляється на Закарпатті. Не меншу цінність становить комахоїдна рослина – росичка круглолиста.

28.01.2015 р.


Опубліковати в twitter.com