Природні ландшафти НПП «Синевир»


Изображение     PIC_0912.jpg

Ландшафти на території НПП «Синевир» та їх розмаїття надзвичайно мальовничі незалежно відпори року. Краєвиди від самих нижніх географічно-висотних рівнів (440-1719 м.н.р.м) по вертикальній зональності змінюються майже непомітно, якщо врахувати їх біологічні та естетичні особливості.

Гори мають м’які звичайно без скель обриси. Високі округлі вершини полонин г.г. Менчул, Красна, Стримба, Плай, Дарвайка, Сигла, Барвінок, Негровець, Рожок, Тяпеш, Кам’янка, Канч з субальпійськими і частково альпійськими луками чергуються з вкритими лісами схили, гірськими долинами та потічками, а також прирічковими долинами в межах яких розташовані п’ять населених пунктів.

Полонини – переважно безкраї, дивлячись на них, все літо квітучі луки а зимою вкриті снігом, що змінюються заростями чагарників.

На субальпійких і частково альпійських луках, в чисто хвойних, мішаних і листяних лісах, долинах потоків і прирічкових долинах зростає 1726 видів рослин та знайшли притулок 541 вид тварин.

За оцінкою природних ландшафтів по розташуванню рослинності виділено слідуючі ландшафти, яким відповідає відповідна структура та характер розташування:

- ландшафт Воловецько-Міжгірсько-Синевирської Верховини – 3,9 тис.га;

- ландшафт Синевирський низькогірний – 2,0 тис.га;

- ландшафт Стрімчаковогірний – 3,8 тис. га;

- ландшафт Вододільного Хребта і Приводороздільних Горган – 28,5 тис. га;

- ландшафт Полонинський (субальпійський і альпійський пояси)- 4,8 тис. га.

В зоологічному відношенні за територіальним місцем знаходженням фауни по вертикальній зональності у відповідних ландшафтах, що послідовно чергуються від прирічкових долин до самих вершин гір, а саме:

- ландшафт окультурений (населені пункти – огороди, сади, поля) прирічкові долини – 5,6 тис. га;

- ландшафт гірських букових лісів – 12,8 тис. га;

- ландшафт ялиново-ялицевих лісів – 18,5 тис. га;

- ландшафт гірського криволісся – 1,3 тис. га;

- ландшафт субальпійських, альпійських лук Полонин – 4,8 тис. га.

Складна схема природних ландшафтів за розмаїттям території НПП «Синевир» відображає структуру природних комплексів та об’єктів в ранзі урочищ та місцевостей.

Територія парку є резерватом достатньо багатого в порівнянні до цілої Карпатської гірської системи рослинним, тваринним і ландшафтним різноманіттям. Вся його територія – гірські масиви за фізико-географічними, гео-морфологічними, гідрологічними та екологічними характеристиками являє собою єдину природну систему.

SAM_1413.jpg     P1000735.jpg