У Колочаві під час фестивалю пива відкриють «Стежку до Миколи Шугая»


msh.jpg    msh2.jpg

Три дні – 5-7 червня 2015 року - у центрі села Колочава вперше проходитиме фестиваль чеського пива. Десяток чеських пивоварів у рамках фестивалю частуватимуть свіжим чеським пивом та національними смаколиками.

Родзинкою свята стане відкриття «Стежки до Миколи Шугая» - облаштованої місцевими активістами дороги до могили Колочавського опришка.

Микола Шугай - головний герой роману чеського письменника Івана Ольбрахта «Микола Шугай - розбійник», який вийшов у 1933 році і став справжньою сагою в чеській літературі. За його сюжетом у 1947 році чеський режисер Й.М. Крнявський зняв однойменний фільм.

Микола Сюгай, прототип літературного героя, народився 1898 року в сім'ї Петра та Гафії Сюгаїв. В 1917 році був призваний в угорську армію. Але на фронт так і не потрапив - втік і до кінця Першої світової війни переховувався в околицях Колочави. Послідовно був переслідуваний угорською, румунською, а після входження Закарпаття в 1919 році до складу Чехословаччини, чеською поліцією. Спочатку відомий колочавець жив спокійно, оженився на Ержіці Драч, заради якої втікав з армії. Та незабаром знов повернувся до розбійницького життя.

У 1921 Шугая і його брата Юру вбили три колишні товариші. В грудні 1921 Ержіка Драч народила доньку Ганну, в заміжжі Штаєр. Ержіка через якийсь час вийшла заміж за сусіда.

Легенда про колочавського опришка живе донині і приваблює на терени села численних чеських туристів. Всі вони, завітавши до села Колочава, обов'язково відвідують могилу Миколи та його брата Юри. Завдяки новій, облаштованій стежці, потрапити туристам до місця спочинку колочавського «Робін Гуда» відтепер буде легко.

02.06.2015 р.


Опубліковати в twitter.com