Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

На науково-технічній раді розглянули актуальні питання діяльності НПП «Синевир»

Недавно відбулася науково-технічна рада національного природного парку «Синевир», на якій розглядалися актуальні питання функціонування установи. Вступним словом зібрання відкрив директор парку, кандидат філософських наук Микола Дербак, який привітав колег з професійним святом – Днем працівника природно-заповідної справи. Побажав й надалі плідно трудитися на благо природи і людей.

Микола Юрійович ознайомив присутніх з порядком денним і основними напрацюваннями колективу за перше півріччя 2019 року. Серед них помітними є такі проекти як перекриття дранкою даху візит-центру, ремонт головного офісу парку, придбання 3 потужних автомобілів, один з яких – пожежну машину – передано місцевим рятувальникам. Невдовзі плануються роботи з розширення вольєру у Реабілітаційному центрі бурих ведмедів. Не останнє місце посідають питання ремонту доріг, передусім додаткової дороги до Синевирського озера та шляху до Музею лісу і сплаву, продовження відбудови якого на часі. Значна увага приділяється благоустрою рекреаційних зон. Одна з таких нещодавно обладнана поблизу водоспаду Білий звір. Також триває ремонт екологічних і туристичних стежок.

Зі Днем працівника природно-заповідної справи працівників парку привітав голова Міжгірської РДА Василь Юрик. Він позитивно оцінив роботу НПП «Синевир» і, зокрема, зазначив: «Ми всі бачимо потужну роботу, яку виконує установа. Є хороша співпраця з сільськими радами і міжнародними фондами. Це сприяє розвитку регіону і підтверджує правильність шляху, яким ви рухаєтесь».

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у природоохоронну справу, активну участь у громадському житті та з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи керівник району нагородив почесними грамотами заступника директора з науково-дослідної роботи Юрія Тюха, начальника відділу державної охорони ПЗФ Василя Суботу і начальника Остріцького ПОНДВ Василя Іваниша.

Заступник директора з науково-дослідної роботи, кандидат біологічних наук Юрій Тюх ознайомив присутніх з ходом реалізації планів наукової діяльності. Він розповів про інвентаризацію рідкісних і зникаючих видів рослин розсадника, дослідження інвазійних видів, вивчення водно-болотних угідь тощо. Окремо прозвітував про роботу, що здійснюється на наукових стаціонарах. Юрій Юрійович також інформував про заходи, які будуть проведені в НПП «Синевир» з нагоди 30-річчя установи. Він закликав усіх зацікавлених осіб взяти участь у міжнародній науково-практичній конференції «Функціонування природоохоронних територій в сучасних умовах», яка відбудеться у вересні цього року.

Начальник відділу екологічної освіти Юрій Бабічин охарактеризував хід виконання плану екологічної освітньо-виховної роботи. Він повідомив про успішно проведені програми для молоді, а також інформаційні кампанії щодо охорони і збереження природи.

Начальник відділу рекреації Федір Матічин розповів про зміцнення матеріально-технічної бази у туристичній сфері парку. Останнім часом проведено ремонт альтанок, встановлено нові інформаційні щити та межові знаки, розроблено план щодо прокладання нової туристичної стежки на території Вільшанського ПОНДВ.

Начальник відділу державної охорони ПЗФ Василь Субота у своїй доповіді зазначив, що використання природних ресурсів на території ПЗФ лімітується відповідно до закону. Він ознайомив учасників НТР з планом лімітів на 2019-2020 рр. та переліком заходів з поліпшення санітарного стану лісів парку.

Старший науковий співробітник Василь Беца акцентував увагу на збереженні та репродукції карпатської популяції бджіл на території НПП «Синевир». Він презентував результати своїх досліджень, які базувалися на аналізі і визначенні породності бджіл у господарствах, що наявні у межах парку.

До обговорення винесених на порядок денний питань долучилися директор НПП «Синевир» Микола Дербак, голова Міжгірської РДА Василь Юрик, депутат Закарпатської обласної ради Василь Худинець, громадський діяч і колишній директор НПП «Синевир» Мирон Цюбик, заступник директора Карпатського біосферного заповідника з науково-дослідної роботи, доктор біологічних наук Федір Гамор, директор Ужанського НПП Віктор Биркович, декан географічного факультету УжНУ, кандидат географічних наук Іван Калинич.

У ході науково-технічної ради прийнято рішення, яким визнано задовільним виконання планів з науково-дослідної, еколого-освітньої і рекреаційної роботи. Також погоджено проект лімітів на спеціальне використання природних ресурсів в межах ПЗФ НПП «Синевир» на 2020 рік та перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів парку.

18.07.2019 р.