Благоустрою і озелененню територій – особлива увага


31.jpg     P4060180.jpg

З приходом теплих весняних днів природа прокидається від зимового сну. Після танення снігу стають помітними сліди людського впливу на довкілля: то тут, то там видніються пластикові чи скляні пляшки, целофан чи картон, інший непотріб. Сніг перетворився на воду і зник, а сміття залишилося. З метою покращення санітарного стану і екологічної ситуації в регіоні, Національний природний парк «Синевир» ще з березня по всій своїй території розпочав проведення благоустрою. З цього приводу директор НПП «Синевир» Микола Дербак видав кілька відповідних наказів, розроблено заходи і плани дій, котрі стали орієнтиром у важливій весняній кампанії з наведення порядку. За цей період у національному парку щоденно кипіла робота, проводились екологічні акції «За чисте довкілля», «День довкілля», здійснювалась роз'яснювальна робота серед населення, яке до речі, також долучилося до благоустрою.

У місячнику з благоустрою і санітарної очистки території взяло участь майже дві сотні працівників НПП «Синевир». Вони подбали про чистоту поблизу адмінбудівель, мотелів, рекреаційних зон, придорожніх смуг і автостоянок.

Природоохоронці потурбувалися, щоб головна водна артерія парку річка Теребля і її притоки були чистими. Тож русла водойм і прибережні смуги розчищено від сміття на відрізку близько тридцяти кілометрів, ліквідовано десятки стихійних сміттєзвалищ. Благоустрій проведено й довкола Синевирського озера, тим паче, що з настанням весни активізуються туристи, тож робота поблизу цього об'єкту проводиться з особливою прискіпливістю. Подбали працівники парку й про екологічні, науково-пізнавальні і туристичні стежки. Їх очищено від захаращеності і сміття. В окремих місцях, де була така потреба, поправлено доріжки, встановлено вказівники, інформаційно-освітні щити.

Про естетику територій поблизу адмінбудівель НПП «Синевир» також не забули: було підготовлено ґрунт на клумбах, де висаджено 18 різновидів квітів. Зацвівши, вони радуватимуть зір і даруватимуть приємний аромат. Проведено обрізку дерев, здійснено також посадку нових дерев поблизу водойм, у рекреаційних зонах і біля адмінбудівель. Втім, ця робота триватиме й надалі, оскільки попереду лісокультурна кампанія.

33.jpg     32.jpg

11.04.2012 р.