Науково-навчальннй центр «Синевир» НПУ ім. М.П. Драгоманова - ідеальне місце для проходження практики та оздоровлення
Відкриття кілька років тому Науково-навчального центру «Синевир» Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова у селі Колочава, на території Національного природного парку «Синевир» стало визначною подією у Тереблянській долині. Науково-навчальний центр налагодив та зміцнив зв’язки краю із популярним педагогічним вишом України, відкрив дорогу десяткам жителям краю до здобуття освіти у знаному університеті.
Створення подібного осередку на Закарпатті для проходження практичних робіт було просто необхідним і для драгоманівців, адже тут репрезентовані унікальні природні можливості для вивчення різноманітних дисциплін, також студенти тут знайомляться з краєм, оздоровлюються, відпочивають від міських стресів.
Днями у тому, що ННЦ «Синевир» одне з найкращих місць для проходження практики, переконалася група студентів другого курсу спеціальності «Географія і психологія» Інституту природничо - географічної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова. Спудеї під керівництвом доцента кафедри фізичної географії Винарчук О.О. два тижні вивчали біогеографію та гідрологію Національного природного парку «Синевир».
У рамках практики драгоманівці відвідали візит - центр НПП «Синевир», де ознайомилися з експозицією Музею лісу і сплаву, переглянули фільм про парк. Захопила студентів екскурсія до Центру реабілітації бурого ведмедя та на одне з семи природних чудес України озеро Синевир.
«Все, що ми відвідали і побачили за період практики викликає неймовірні захоплення, – ділиться враженнями староста групи 24- гп Софія Олексійчук. - Регіон надзвичайно багатий природними ресурсами, має різноманітний рослинний і тваринний світ, є чимало історико-архітектурних пам’яток. Дуже задоволені організацією практики, умовами проживання та харчуванням. За прекрасний відпочинок та оздоровлення хочеться подякувати всім, хто причетний до побудови Науково-навчального центру «Синевир» у Колочаві, а саме: ректору університету Віктору Андрущенку, першому проректору з організації навчально-виховної роботи і економіки Олегу Падалці, директору НПП «Синевир» Миколі Дербаку. Разом вони створили чудові умови для проходження практики, навчання та відпочинку студентів і викладачів університету».
За словами студентів-географів, край їх настільки вразив, що назад до Києва їхати не хотілося. Як показує практика, таке бажання було не лише у них.
29.05.2015 р.