В НПП «Синевир» проведено екологічну акцію за участі столичних студентів


musor9.jpg     musor29.jpg

Краєвиди мальовничої природи не повинні псувати тверді побутові відходи – вирішили студенти Інституту природничо-географічної освіти та екології Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова та активно взялися за роботу. Протягом двох днів вони прибирали від сміття узбіччя доріг в межах НПП «Синевир» та на території Колочавської сільської ради в рамках акції «Чисте довкілля», яка була ініційована Національним парком спільно з навчально-оздоровчою базою столичного університету, яка знаходиться на околиці Колочави.

Студенти-екологи старанно прибрали сміття біля дороги до Реабілітаційного центру бурих ведмедів під керівництвом доцента кафедри ботаніки Алли Кустовської. Практиканти-біологи на чолі з завідувачем кафедри ботаніки Іваном Чорним та доцентом кафедри зоології Наталією Чепурною активно збирали тверді побутові відходи на території села Колочава. Вздовж дороги, від мінерального джерела до центру села, активісти зібрали цілий віз сміття! Надзвичайно популярне серед молоді та туристів місце для прогулянок виявилося і сильно засміченим.

Незважаючи на пропагандистську роботу та інформаційні щити, які працівники НПП «Синевир» розмістили по всій території парку із словами «Дякуємо за чисті узбіччя», деякі особи й далі викидають сміття поблизу доріг. Боляче бачити, коли на фоні живописного краєвиду майоріє пакет від чіпсів чи блищить пластикова пляшка. Тисячі туристів, проїжджаючи нашими вулицями,обурюються такому ставленню людини до навколишнього середовища. Особливо дивує те, що жителі краю надзвичайно релігійні люди, а шкодити природі чи викидати сміття у воду вважається великим гріхом.

За активну участь в акції «Чисте довкілля» директор НПП «Синевир» Микола Дербак вручив подяки учасникам акції та керівникам практики. Грамоту від Колочавської сільської ради студентам вручив Василь Худинець.

«Сміття для нас є болючою проблемою, над вирішенням якої ми боремося щодня, – розповідає Микола Дербак. – Наші працівники постійно проводять еколого-освітні заходи, «круглі столи», акції, мета яких – навчити людей бережливо ставитися до природи, адже відомо, що «чисто там, де не смітять». Керівництво Національного парку та сільські голови Тереблянської долини у свою чергу шукають можливості утилізації твердих побутових відходів без шкоди для навколишнього середовища».

Подякував викладачам та студентам за роботу сільський голова села Колочава Василь Худинець. «Наше село потерпає від сміття внаслідок того, що ми не маємо куди його вивозити. Колочава розташована в межах НПП «Синевир», а тут суворо заборонено робити сміттєзвалища. Інші села відмовляються приймати тверді побутові відходи на своїй території. Тому найкращий вихід – це переробка сміття, яку разом з керівництвом Національного парку плануємо організувати».

musor39.jpg     musor49.jpg

09.07.2013 р.


Опубліковати в twitter.com