Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

На Синевирському перевалі відбувся фестиваль «Проводи отар на полонини».

9 червня на Синевирському перевалі відбувся фестиваль, присвячений вівчарській справі «Проводи отар на полонини».

Вже традиційно активну участь у цьому народному святі бере НПП «Синевир», де презентує свій туристично-рекреаційний потенціал.

Святкова атмосфера, яка панувала тут з самого ранку, гостинно зустрічала гостей з різних куточків України та за кордону. Незвичний звук, що лунав над Синевирським перевалом, мимоволі змушував хоч на мить зупинитись. Як і звідки лунав голос трембіт? Високий і чистий, він нагадував про казкові гори, полонини, отари на схилах… і запрошував всіх до урочистого відкриття фестивалю.

Початком відкриття святкового дійства стало запалення вівчарської ватри. З вступним словом та привітаннями виступили голова Міжгірської РДА Василь Юрик та голова Міжгірської районної Ради Василь Щур. Після чого відбулося вручення нагород кращим вівчарям Міжгірщини.

Концертну програму свята продовжили виступи фолькльорних колективів та естрадних виконавців, які пройшли під численні оплески публіки та додали родзинки до загальної святкової атмосфери.

У спортивних змаганнях охочі позмагались у підтягуванні на перекладині, штовханні гирь, шашок, шахів, перетягуванні канату та армреслінгу. Переможці отримали подарунки.

Гостям смакували страви з української народної кухні, продукти з овочевого молока – сиру, вурди, бринзи. На власні очі можна було побачити як доять вівці та готують овочевий сир. Після чого всі бажаючі мали можливість цей сир дегустувати.

Кожне село Міжгірщини окремо презентувало свої туристичні принади, місцеві смаколики, якими залюбки пригощали всіх бажаючих.

Виставки виробів народних умільців та творів декоративно-прикладного мистецтва презентували традиції рідного краю. Інтерес до них ніколи не спадає, роботи багатьох митців, які працюють у цій галузі, стали гідними наслідування, взірцями професійної майстерності. Вироби майстрів народних ремесл можна було придбати безпосередньо з рук різблярів, гончарів, вишивальниць.

Весь день тут вирував концертами, конкурсами та дискусійними пристрастями святковий фестиваль. День поволі добігав кінця, але фестивальне літо тільки розпочалося. Попереду нас чекають наступні фестивалі «На Синевир трембіти кличуть», «Рекітське сузірʼя» та інші.

10.06.2019 р.