Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Відпочинок на сільських територіях та в нацпарках цього року у пріоритеті

Карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусною інфекцією чи не найбільше зачепили саме туристичну сферу. Травневі вихідні, які в національному природному парку «Синевир» щороку були наймасовішими, цього року були безлюдні. Працівники сфери туризму покладають надії на пом’якшення карантинних умов і заробіток в літній сезон. За прогнозами експертів туризму, цього року сільські території та території національних парків стануть пріоритетними. Туристи подорожуватимуть приватними авто та невеличкими компаніями і шукатимуть місця відпочинку на природі, зберігаючи соціальну дистанцію.

За словами керівника Туристичного інформаційного центру «Турінформ Закарпаття» Олександра Коваля, останні два місяці карантину повністю зупинили діяльність підприємств індустрії туризму, адже люди перебували у стресі.

«Зараз ми вже спостерігаємо про часткове відновлення діяльності підприємств індустрії туризму, – каже Олександр. – Якщо вже відомі початкові правила роботи для закладів харчування, найближчим часом повідомлять про правила для закладів проживання, то зовсім не зрозуміло, коли запрацюють басейни, термальні води, санаторії та відновиться регулярне транспортне сполучення. Це говорить про те, що червень теж буде складним. Хто може виграти? Виграють ті, де працюють члени родини, тобто сімейний бізнес, який більш стійкий, адже стосунки з найманими працівниками передбачають інші зобов’язання. Виграють ті, хто має хорошу репутацію, якісний продукт. Фокус на якість стане трендом найближчого періоду. Покупець має чітко зрозуміти, за що він сплачує гроші. Тому треба думати про потреби клієнта та задовольняти їх».

Зміняться й потреби туристів – прогнозує експерт. Вони шукатимуть перш за все бюджетний відпочинок. «Ми всі розуміємо, що карантин виснажив людей, – каже Олександр Коваль. – Яку суму вони готові витратити та за що саме – це залежить від багатьох факторів. Тож підприємства, заклади що надають послуги туристам, повинні розуміти, що піднімати потрібно не ціну, а якість та цінність послуг. Покупець, майбутній потенційний візитер, повинен це побачити та захотіти купити ваш продукт. Туристи будуть хотіти відпочивати посеред екологічно чистого середовища. Вони уникатимуть місць скупчення людей. Через це пропозиції відпочинку на сільських територіях будуть серед пріоритетних. Екологія та здоров’я будуть вирішальним фактором. НПП «Синевир» – це не лише фотографія біля озера, а щось більше. Це цінність дикої природи, атмосфера, краєвиди, повітря, регіональні продукти та гостинність тощо».

Власник зеленої садиби «Став» у селі Колочава Василь Худинець розповідає, що багато туристів дзвонять і цікавляться відпочинком, але поки лише індивідуальні групи. «Першими туристами будуть ті, хто має власне авто, вони вже бронюють житло, шукають інформацію про відпочинок. Позаяк закриті кордони, то численні для Колочави туристи з Чехії не зможуть приїхати у червні, але на липень замовлення не скасовують. Зате закриті кордони не дозволять і українцям кудись поїхати і це сприятиме розвитку внутрішнього туризму. Виснажені довгим сидінням вдома, люди їхатимуть на природу, але водночас страх перед зараженням спонукатиме зберігати соціальну дистанцію. Власники садиб мають готуватися до цього вже», – каже він.

«Ми щороку активно готуємося до туристичного сезону і цей сезон не став винятком, – каже директор національного природного парку «Синевир» Микола Дербак. – Оновлюємо та встановлюємо нові інформаційні стенди, облаштовуємо місця відпочинку, альтанки, маркуємо маршрути тощо. До прийому туристів готові!».

27.05.2020 р.