На науково-дослідній ділянці активно цвітуть рідкісні види рослин


mdbr5.jpg    mdbr6.jpg

Стурбованість міжнародної громадськості постійною втратою біологічної різноманітності на Земній кулі призвела до розробки і схвалення в Ріо-де-Жанейро (1992 р.) Конвенції про біологічне різноманіття. Як член ООН, Україна також підписала Конвенцію, а Верховна Рада ратифікувала у 1994 році, зобов’язавшись втілити всі необхідні заходи з охорони та збалансованого використання біологічного різноманіття.

Як свідчать численні дані, негативний якісний і кількісний техногенний вплив на різноманітність біоти посилюється. Цей вплив проявляється у втраті або фрагментації середовища існування та місцезнаходження видів. – стверджують вчені. За їх прогнозами, впродовж ближчих 50-100 років через нераціональну людську діяльність може бути втрачено від 25% сучасної видової різноманітності.

mdbr3.jpg    mdbr4.jpg

Важливу роль у збереженні біологічного різноманіття на сучасному етапі відіграють природно-заповідні установи.

НПП «Синевир» не становить винятку. Це регіон, котрий дуже багатий на біологічне різноманіття, серед якого чимало рідкісних видів, що потребують посиленої охорони. Загалом тут зростає 1380 видів рослин, з яких 56 видів внесено до Червоної книги України. Загальна кількість представників тваринного світу в межах парку нараховує 624 види, з них 50 видів внесено до Червоної книги України.

mdbr2.jpg    mdbr7.jpg

Бережімо природу разом!

22.05.2015 р.


Опубліковати в twitter.com