НПП «Синевир» та чеський парк «Крконоші» домовилися про співпрацю


chex.jpg     chex2.jpg

Гори Крконоші розташовані вздовж північно-західного кордону Чехії та Польщі. Найбільша вершина – гора Сніжка (1602м). У 1963 році ці гори оголосили Народним парком, адже тут зустрічається багато рідкісних видів рослин та тварин. «Крконоші» має багато спільного із Національним природним парком «Синевир».

Давно співпрацює із Чехією село Колочава, яке у 30-х роках ХХ ст. облюбував чеський письменник Іван Ольбрахт. У серпні 2012 року під час українсько-чеського фестивалю була підписана угода між Колочавською сільською радою та рідним містом Івана Ольбрахта Семіли про взаємну співпрацю у різних сферах. В рамках цієї угоди, на початку червня 2013 року голова села Колочава Василь Худинець організував поїздку до Чехії. У складі делегації також поїхали директор НПП «Синевир» Микола Дербак та директор музею Івана Ольбрахта у Колочаві Наталія Тумарець.

Делегація побувала у кількох містах Чехії. Зокрема, відвідали ресторан «Колочава» у місті Брно, музей Івана Ольбрахта у місті Семіл. Побували також у місті Шумперк та його околицях. Тут директор НПП «Синевир» Микола Дербак ознайомився із особливостями ведення розсадників у Чехії, способами посадки лісу та діяльністю мисливських господарств на околицях міста.

Староста міста Семіл та староста Ян Фарскі організували зустріч із народним парком «Крконош». Директор НПП «Синевир» Микола Дербак та директор Народного парку «Крконоші» Ян Гржебачка обмінялися досвідом та обговорили подальшу співпрацю двох природоохоронних структур. Незабаром планується приїзд керівників чеського Народного парку до НПП «Синевир».

«Найбільше вразило у Чехії ставлення населення до навколишнього середовища, – розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак. – Всюди чистота, організований збір сміття, кругом вивіски про штраф за засмічення середовища. Сподіваємося, що чехи і нам допоможуть впоратися із прибиранням та утилізацією твердих побутових відходів».

chex3.jpg     chex4.jpg

02.07.2013 р.


Опубліковати в twitter.com