Меню

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА

ЕОР5.jpg     ЕОР4.jpg

Екологічна освіта – один з пріоритетів НПП «Синевир», адже вона вважається важливою ланкою становлення гармонійного суспільства.

НПП «Синевир» став центром організації екологічної освіти та виховання у регіоні верхів’я Тереблянської долини Закарпаття, цілеспрямованого впливу на світогляд, поведінку, діяльність населення у напрямку формування екологічної свідомості та залучення місцевих жителів до збереження природної спадщини.

Установа, згідно «Положення про еколого-освітню діяльність заповідників і національних природних парків України» та інших законодавчих актів успішно працює за такими основними напрямками:

- проведення екологічних акцій, в тому числі практичних заходів з охорони і збереження довкілля, зокрема, з залученням до участі в них громадськості;

- ведення активної пропагандистської природоохоронної діяльності через видання еколого-освітнього часопису «Синій Вир», листівок, буклетів;

- співпраця з засобами масової інформації, інтернет-виданнями, громадськими об’єднаннями, органами місцевого самоврядування, релігійними громадами, природно-заповідними установами України тощо;

- участь у фестивалях, виставках та інших форумах еколого-освітнього та природоохоронного спрямування;

- забезпечення стабільної і ефективної роботи екологічного візит-центру НПП «Синевир» і музею лісосплаву;

- організація і проведення масових еколого-освітніх заходів з учнівською і студентською молоддю регіону; систематична робота з учнями екологічних гуртків середніх шкіл краю.

НПП «Синевир» здійснює різнопланову діяльність у напрямку просвіти населення. Особлива увага звертається на роботу з молоддю, адже саме вона є майбутнім нашої країни. Сьогоднішні школярі незабаром стануть дорослими і від їх світоглядних позицій залежатиме якість дій на благо суспільства і природи.

На базі візит-центру національного природного парку «Синевир» проводяться семінари з екологічної етики для учнів усіх шкіл регіону.

Проведення екологічних акцій – дієвий спосіб привернути увагу громадськості до проблем охорони довкілля. Традиційними у НПП «Синевир» стали акції «Ялинка», «Пролісок», «Чиста річка», а також ті, що присвячені до певних екологічних дат: «Міжнародний день водно-болотних угідь», «Всесвітній день лісів», «Міжнародний день води», «День зустрічі птахів», «День довкілля», «День Землі», «Міжнародний день клімату», «Всесвітній день охорони навколишнього середовища», «День працівника природно-заповідної справи», «Всесвітній день захисту тварин», тощо.

Національний парк «Синевир» бере активну участь у різних фестивалях, а передусім у тих, що проводяться в його межах, а саме: «Проводи на полонину», “На Синевир трембіти кличуть”, «Карпатам назустріч», де презентуються виставки про природно-заповідну установу.

Важливу роль відіграє співпраця із засобами масової інформації. Головною трибуною з цього приводу виступає регіональна еколого-освітня газета «Синій Вир».

Еколого-освітня робота сприяє забезпеченню підтримки заповідної справи широкими верствами населення, формує у громадян краю сучасні уявлення про роль заповідних територій у справі збереження біологічного різноманіття, яке є підґрунтям стабільності біосфери.

ЕОР3.jpg    ЕОР2.jpg

ЕОР6.jpg     ЕОР7.jpg

yal.jpg     ЕОР8.JPG

ЕОР9.jpg     ЕОР10.jpg
План ЕО діяльності НПП "Синевир" на 2021 р.

План ЕО діяльності НПП "Синевир" на 2020 р.

План ЕО діяльності НПП "Синевир" на 2019 р.

План ЕО діяльності НПП "Синевир" на 2018 р.

План ЕО діяльності НПП "Синевир" на 2017 р.

План ЕО діяльності НПП "Синевир" на 2016 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2020 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2019 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2018 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2017 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2016 р.

Щорічна інформація з екологічної освітньо-виховної роботи за 2015 р.