На науково-дослідній ділянці активно цвітуть рідкісні види рослин


2.jpg    8.jpg

Примула мала
первоцвіт Галері

Влітку 2011 року на території Національного природного парку «Синевир» розпочалось створення науково-дослідної колекційної ділянки для порівняльного вивчення рідкісних видів судинних рослин флори Українських Карпат. Ініціатива належала керівництву природоохоронної установи та співробітникам з Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного Національної академії наук України. Робота почалася під керівництвом доктора біологічних наук, професора Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного Національної академії наук України Світлани Миколаївни Зиман.

Значна кількість рідкісних рослин зростає у високогір’ї гірських масивів Свидовець, Чорногора і Мармарош, розташованих на території Рахівського району Закарпатської області. Тому, починаючи з літа 2011 р. на вершинах гір Близниці, Петросі і Попі Івані Мармароському, був зібраний матеріал для посадки на дослідну ділянку, тоді ж почалися спостереження за їх розвитком.

3.jpg    4.jpg

Родіола рожева
Рододендрон східнокарпатський

Зараз на науково-дослідній ділянці добре прижилися та цвітуть тирлич весняний, тирлич крапчастий, тирлич жовтий, сон-трава, первоцвіт малий, первоцвіт Галері, рододендрон східнокарпатський, нарцис вузьколистий тощо. Сьогоднішнє цвітіння цих видів пояснюється тим, що вони є високогірними видами і їх вегетація на низовині триває у травні, а на високогірє лише у липні-серпні.

Розгляд первинних результатів акліматизованих та інтрокудоканих рідкісних судинних рослин з високогірної флори Українських Карпат на дослідній ділянці Національного природного парку «Синевир» науковими співробітниками є позитивним і ведеться активно.

5.jpg    6.jpg

Сон-трава
Тирлич безстеблевий

21.05.2015 р.


Опубліковати в twitter.com