У НПП «Синевир» проходить акція «Первоцвіт»Справжніми провісниками весни є ранньовесняні квіти, які завжди радують своєю красою. Дуже важливо не піддаватись спокусі зірвати їх, адже такі види, як підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля і білоцвіт весняний є рідкісними в Україні і занесені до Червоної книги.

З метою збереження рідкісної ранньовесняної флори в НПП «Синевир», служба державної охорони природно- заповідного фонду посилила охорону урочищ, у яких зростають згадані вище червонокнижні види. Це здійснюється в межах природоохоронної акції «Первоцвіт», яка проводиться у Національному парку «Синевир» з березня. Співробітники установи вживають усіх зусиль, щоб не допустити знищення і викопування цибулин ранньовесняних рослин, проводять спеціальні рейди і патрулювання, а також роз'яснювальну роботу серед населення, у ЗМІ та організовують тематичні лекції у навчальних закладах регіону.

На порушників природоохоронного законодавства чекає штраф. Тож краще милуватись красою первоцвітів у природному середовищі.