На шляху до вирішення проблеми сміття


13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

Кожна весна у природі Тереблянської долини має свої типові особливості: тануть сніги, проростають первоцвіти, піднімається рівень води у річці і …сміття. Воно стало болючою проблемою цього краю.

ПЕТ-пляшки і скло – основний видимий забруднювач річок з поміж побутових відходів. Нагадаємо, що у регіоні відсутні обладнані сміттєзвалища, а про переробний завод вже зайве говорити. Це одна з причин забруднення Тереблі, адже дехто з місцевих використовує річку у якості сміттєпроводу. Керівництво Міжгірської районної державної адміністрації та Національного природного парку «Синевир» вже не перший рік шукають вирішення проблеми, починаючи від широкої просвітницької роботи серед населення, закінчуючи пошуками інвесторів, які би займалися збором, вивезенням і переробкою відходів. Боротьба зі сміттям триває. Небайдужі люди щовесни проводять екологічні акції з очищення берегів річок.

13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

Сміття, яке несе Теребля своїми водами, опиняється у заплавах Теребле-Ріцького водосховища. Саме тут 25 квітня були спрямовані зусилля учасників екологічної акції, яку ініціювали голова Міжгірської районної державної адміністрації Василь Худинець, директор Національного природного парку «Синевир» Микола Дербак, голова Колочавської сільської ради Юрій Кливець. До заходу долучилося близько ста осіб, які зібрали понад 30 біг-бегів пляшок.

Заплави верхівня водосховища стали чистішими, але чи не з’явиться тут сміття знову? І чи вже вирішено проблему? Звичайно, ні. І сміття буде знову, якщо не діяти далі. Це дуже добре розуміють ініціатори і учасники акції. Без дієвої системи комунального обслуговування і подальшого екологічно зорієнтованого поводження з побутовими відходами, наступна весна буде схожа на цьогорічну. Радує, що й тут є зрушення. Проведено відповідні перемовини з угорським інвестором, який вже в найближчий час висловив готовність встановити у регіоні пресувальне обладнання, забезпечити транспортування, пакування і вивіз сміття для переробки. Отже, є хороша перспектива зробити наші річки вільними від сміття.

26.04.2017 р

Опубліковати в twitter.com