Відбудований Музей лісосплаву може вплинути на ще більшу активізацію рекреації у регіоні


vidbud.jpg     vidbud2.jpg

У минулому дуже привабливим рекреаційним об’єктом НПП «Синевир» був Музей лісосплаву. Його відбудова – давнє прагнення Національного природного парку «Синевир». Дане питання установа давно активно відстоює. Та чи вдасться це зробити, адже відновлення такого закладу потребує великих коштів? Про це ми запитали директора НПП «Синевир» Миколу Дербака.

– Музей лісосплаву завжди був гордістю і славою верховинців, - каже керівник парку. – Це пам’ятка про їх предків і об’єкт особливої пошани до тих людей, які важкою і ризикованою працею заробляли на хліб для своїх родин у важкі часи злиднів і голоду. Професія бокорашів відійшла у минуле, але не забулася. Про тих мужніх і працьовитих людей ми добре пам’ятаємо і хочемо зберегти ту пам'ять для нащадків. До того ж, відбудова Музею лісосплаву є актуальною не лише для місцевого населення. Відбудова греблі – це ще й водорегулюючий проект. Інтерес до цього закладу з боку туристів дуже великий. Вони часто розпитують про музей і навідуються до того місця, де він знаходився. На жаль, там вже немає греблі, яка, напевно, була головним експонатом. ЇЇ понесли бурхливі хвилі Чорної Ріки у 1998 році. Тоді катастрофічна повінь й знищила музей. Вдалося врятувати лише деякі експонати. З того часу ми мріємо відбудувати унікальний музей, але це потребує великих коштів.

У березні цього року Чорну Ріку відвідали Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков та голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида. Цей візит поважних осіб додав нам оптимізму і впевненості в те, що на відновлення музею лісосплаву таки знайдуться кошти. Принаймні, Олег Проскуряков заявив, що заклад може розраховувати на підтримку Міністрества. Олександр Ледида також готовий всіляко підтримувати благородну справу. Усі розуміють, що відбудований Музей лісосплаву може вплинути на ще більшу активізацію рекреації у регіоні, а це й нові робочі місця, поповнення бюджету, що так важливо для дотаційного Міжгірського району.

12.06.2013 р.


Опубліковати в twitter.com