Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

«Лінія Арпада» - туристична атракція, відновлення якої здійснив національний парк «Синевир»

«Лінія Арпада» - туристична атракція, відновлення якої здійснив національний природний парк «Синевир». Численні протитанкові піраміди, розміщені обабіч дороги в урочищі Остріки, підсилюють сприйняття культурного ландшафту і вже служать популярною фотозоною та привабливим місцем для відпочинку. Значна частина цих об’єктів, під час будівництва місцевої дороги в радянський період, була зарита у землі. За цьогорічного ремонту автошляху, протитанкові піраміди «врятовано» завдяки сприянню голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова і голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова. Таким чином у національному парку «Синевир» з’явилася ще одна туристична атракція. До речі, неподалік обладнана туристична стежка «Лінія Арпада», де збереглися численні бункери та інші об’єкти часів Другої світової війни. Вона користується великою популярністю серед мандрівників.

Нагадаємо, "Лінія Арпада" - військово-оборонна система часів Другої світової війни, укріплена потужними інженерними спорудами, створена вздовж старого державного кордону, який простягався через весь Карпатський хребет. Оборонна система отримала назву на честь князя Арпада, який у 889 році об'єднав угорські племена і заснував угорську державу.

Потужні укріплення було створено на Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Ясінському, Сигітському напрямках, які вважалися основними. Велика кількість споруд Хустського напрямку саме і знаходиться на території національного природного парку "Синевир".

04.08.2021р.