Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Природі – спокій від сміття!

Збільшення кількості сміття та його утилізація є гострою проблемою як для України в цілому, так і для національних природних парків. З метою вирішення цього питання створено проєкт «Прибери в національному природному парку «Синевир», Україна», співфінансований Європейською асоціацією охорони навколишнього природного середовища та за участі Української державної академії післядипломної освіти та управління. Він має на меті:

підвищення спроможності та навчання персоналу парку і місцевих жителів; прибирання визначеної території в національному природному парку «Синевир»;вдосконалення місцевої системи поводження з відходами для покращення туризму.

Через поточні події щодо COVID-19, особливо правил карантину та обмежень щодо поїздок, Європейське товариство дикої природи адаптувало навчальну програму, щоб перейти на повністю дистанційні освітні онлайн-сесії.

Освітній онлайн-курс буде зосереджений на: історії та ролі рейнджерів на природоохоронних територіях; управлінні туризмом на природоохоронних територіях; представленні вказівок та принципів концепції «Поважай природу» щодо природного туризму; поводження з відходами на природоохонних територіях; поводження з відходами, прибирання вздовж річок та кампанія проти сміття в НПП «Синевир».

Також планується проведення кампанії «Пластик віддавай – квиток забирай», яка надасть стимул для відвідувачів та поціновувачів активного відпочинку правильно поводитись зі своїми відходами під час відвідування НПП «Синевир».

Кампанія триватиме влітку, принаймні два місяці, щоб заохотити відвідувачів допомогти персоналу парку зі сміттям, яке відвідувачі залишають за собою, натомість вони отримають безкоштовний вхід до деяких «родзинок» та стежок парку. Пункти збору роздільного сміття заплановано розмістити біля Реабілітаційного центру бурих ведмедів та озера Синевир.

18.05.2020 р.