Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Одну з найпотужніших в області пожежних машин НПП «Синевир» передав місцевим громадам

Потужну пожежну машину АЦ-40 (43118) – 269 28 травня 2019 року, національний природний парк «Синевир» передав Державному пожежному рятувальному посту (ДПРП) села Синевир, який здійснює бойове чергування на території населених пунктів Тереблянської долини. Передача стала можлива завдяки сприянню Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака.

Пожежну автоцистерну НПП «Синевир» закупив в рамках реалізації Плану природоохоронних заходів та використання бюджетних коштів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів». Нацпарк розташований в межах п’яти населених пунктів протяжністю з півночі на південь 56 км, де проживає близько 20 тисяч осіб, а Державний пожежно -рятувальний пост «Синевир» розташований в географічному центрі Тереблянської долини. Відтак, маючи таку потужну техніку, пожежники при потребі зможуть своєчасно приїхати на допомогу.

«Для нас головне – щоб машина служила людям і допомагала оперативно реагувати на небезпечні ситуації. Вона є найпотужнішою в районі, вміщає вісім метрів кубічних води та має високу прохідність. Наявність такої техніки в високогірній Тереблянській долині має неоціненну користь для жителів сіл. Ми раді, що можемо так допомогти громадам і завжди готові до співпраці»,- розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Урочиста передача техніки пройшла на території ремонтно-транспортної дільниці національного парку за участю директора НПП «Синевир» Миколи Дербака, начальника управління ДСНС у Закарпатській області Романа Гудака, начальника Міжгірського районного відділу ДСНС Святослава Сміщука, начальника державної пожежно -рятувальної частини смт. Міжгіря Василя Макара, голови Міжгірської РДА Василя Юрика, заступника директора нацпарку Василя Росохи, сільського голови села Синевир Миколи Куруца, працівників пожежно-рятувального посту та природоохоронної установи. Участь в заході взяли також учасники робочої зустрічі в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (НАБУ) «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков і НУО». «Цей щедрий жест з боку природоохоронної установи є хорошим прикладом того, що національний природний парк «Синевир» співпрацює з громадами і всіляко допомагає їм у вирішенні проблемних питань. Такі акції сприяють адаптації громад до життя в умовах парку і позитивно впливають на імідж установи, полегшують її роботу», - наголосив у своєму виступі керівник проектів у Східній Європі НАБУ Борис Тіхоміров.

28.05.2019 р.