Партнерство між НПП «Синевир» і Син.-Полянською ЗОШ дає добрі плоди


scool.jpg    scool2.jpg

Синевирська Поляна… Село під самим небом, грибний край, земля, де живуть гостинні горяни. Багато можна розповідати про це верховинське поселення, яке виникло між горами у долині швидкоплинної Тереблі близько чотирьох століть тому. Нелегким було життя перших поселенців в суворих умовах гір. Але тримала тут людей свобода – те, чого природно прагне кожна людина.

Минуле Синевирської Поляни – це люди, їх праця і життя в гармонії з природою. Зв'язок з довкіллям досі міцний, адже тут інакше не можливо. У цьому контексті важливою є екологічна свідомість і культура, основи якої закладаються з раннього дитинства. Від цього залежить подальша модель поведінки кожної людини. Це добре усвідомлюють у Синевирсько-Полянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, яку очолює директор Олена Чуп. Екологічна освітньо-виховна робота – одне з головних завдань навчального закладу. А партнером тут виступає Національний природний парк «Синевир».

– До пріоритетних видів нашої діяльності входить ведення еколого-освітньої роботи. Ми співпрацюємо з Синевирсько-Полянською ЗОШ вже давно: з початку створення національного парку у 1989 році. Спільно з педагогами школи наші працівники організовують просвітницьку та виховну діяльність, яка реалізується через різноманітні заходи: екологічні уроки, семінари, акції, бесіди, лекції, конкурси, екскурсії тощо. Усі ці форми роботи мають за мету формувати екологічно виважене ставлення учнів до природи. Молодь повинна зростати з природоохоронним світоглядом, а такою вона може стати лише будучи освіченою, – розповідає директор національного парку Микола Дербак.

– Ми вдячні НПП «Синевир» за особливу увагу до нашої школи. Ця співпраця вже має свої традиції, адже триває чверть століття. Але у справі екологічного виховання ми не цураємось й новацій, адже без цього неможливо обійтися. Щораз привносимо нові родзинки, бо будь-який захід для учнів повинен бути цікавим і захоплюючим. Тоді він дієвий, – каже директор Синевирсько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. Олена Чуп.

І дійсно, співпраця між національним парком та школою дають результати. Випускники навчального закладу, обираючи майбутній фах, надають перевагу природничому напрямку. Багато колишніх учнів школи зараз успішно трудяться у НПП «Синевир».

14.05.2015 р.


Опубліковати в twitter.com