Тварини Реабілітаційного центру бурих ведмедів перебувають у задовільному стані


rcentre.jpg     rcentre2.jpg

Справжньою родзинкою Закарпаття є Національний природний парк «Синевир». Сюди прагне приїхати кожен мандрівник, щоб насолодитись неповторною красою гір і, звісно мальовничим Синевирським озером, а ще на власні очі побачити господарів карпатських лісів – бурих ведмедів. Тут діє єдиний в Україні і найбільший у Європі Реабілітаційний центр для клишоногих. То як живеться зараз у Синевирі визволеним з поганих умов ведмедям – про це ми поцікавилися в директора Національного природного парку «Синевир», Заслуженого природоохоронця України Миколу Юрійовича Дербака.

– У нашому центрі зараз мешкає 10 бурих ведмедів, Найстарішій ведмедиці Ірині 30 років, а наймолодшому Міші – чотири місяці. Аналізуючи дані спостережень, які постійно проводяться фахівцями центру і науковими співробітниками НПП «Синевир», можна з упевненістю сказати, що стан всіх їх задовільний. Хороше калорійне харчування і дбайливий догляд відчутно змінили ведмедів. Всі вони додали у вазі, полюбляють гуляти, гратися один з одним і купатися у спеціально створеній штучній водоймі. Для них це нове приємне відчуття і радість, адже у попередніх власників ведмеді часто утримувались у жахливих умовах, не мали можливості не тільки купатись, але й пересуватися просторою територією.

Ми докладаємо максимум зусиль, щоб створити усі умови для належного утримання ведмедів у напіввільних умовах. У цьому може переконатись будь-хто, завітавши до нашого центру, – повідомив Микола Дербак.

rcentre3.jpg

07.06.2013 р.


Опубліковати в twitter.com