Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

НПП «Синевир» в Румунії вивчав способи реконструкції будівель за екологічним принципом


5.074.png    

В рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» відбулася поїздка до Румунії делегації у складі керівника проекту Міхаеля Бромбахера, заступника керівника проекту Олега Дудкіна, заступника Міністра екології та природних ресурсів України Василя Полуйка та представників восьми цільових територій проекту, серед яких директор національного природного парку «Синевир» Микола Дербак.

5.074.png     5.074.png    

Одним з важливих елементів втілюваного проекту є реконструкція деяких адміністративних будівель та постів охорони для природоохоронних територій. Метою проекту є використання екологічно чистих будівельних матеріалів із застосуванням технологій, що дозволяють ефективно споживати енергію та використовувати денне освітлення. Цей підхід підтримується банком розвитку KfW, який надає кошти на реалізацію задуму.

5.074.png     5.074.png    

Інший принцип проекту полягає в тому, щоб реставрувати та модернізувати вже існуючі будівлі, замість будівництва нових споруд і таким чином не порушувати традиційні архітектурні підходи в регіонах. Архітектор проекту Ян Хюльсеманн вже відвідав кілька цільових територій проекту восени 2017 року та підготував перші плани реконструкції будівель. З метою детального ознайомлення з роботами Яна Хюльсеманна в рамках проекту, представники восьми українських нацпарків відвідали регіон Фегераш у румунських Карпатах. Протягом двох днів учасники проекту детально досліджували будівлі та обговорювали з архітектором плани ремонтів будинків на своїх територіях .

«Сучасні технології дозволяють будувати екологічне житло з природних матеріалів у традиційному для Карпатського регіону стилі, проте з високим рівнем комфорту проживання і енергозбереження. Саме з таким підходом у НПП «Синевир», який є одним з учасників проекту, реставруватимуться адміністративні будівлі – два візит-центри. Європейські технології у поєднанні з місцевими матеріалами дозволять створювати новий тип житла у нашому краї, який допоможе зберегти традиційне архітектурне обличчя регіону. Сподіваємося, що досвід нацпарку стане корисним прикладом для інших і дасть ще один потужний поштовх для туристичного розвитку краю»,- зазначив директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

25.04.2018 р.