У Колочаві сотні жителів села масово відзначили День пам’яті та примирення


9-1.jpg    9-2.jpg

В Колочаві 8 травня, у День пам’яті та примирення на честь усіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років, а також з нагоди «70-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні», пройшла святкова хода центром села та відбувся масовий мітинг біля пам'ятника «Примирення». Учні місцевих шкіл несли селом двадцятиметровий український прапор, а на грудях в усіх учасників ходи червоніли маки.

Участь в урочистостях взяли голова села Колочава, організатор свята Василь Худинець, директор НПП «Синевир» Микола Дербак, уродженець Колочави, екс-депутат Станіслав Аржевітін, головний лікар села Василь Леньо, ветеран Михайло Савка, педагогічні колективи та учні усіх Колочавських шкіл, виховательки та вихованці дошкільних навчальних закладів села, сотні жителів села, гості та туристи. Свято пройшло за сприяння відділу освіти Міжгірської райдержадміністрації та його керівника Івана Суботи.

9-5.jpg    9-6.jpg

«Колочава – це село, яке на шість років випередило історію,- говорить колочавський сільський голова Василь Худинець. - Ще весною 2009 року завдяки ініціативі та фінансовій підтримці тоді ще народного депутата України Станіслава Аржевітіна, у селі було реставровано Обеліск і біля списку загиблих у Лавах Радянської Армії поставили стеллу з іменами колочавців, що були примусово мобілізовані до Угорської армії. Так Обеліск став пам’ятником «Примирення», адже усі ці колочавці загинули на одній війні і всі вони вшановані разом».

«Минають роки, але пам'ять про події часів Другої світової війни вічно житиме в наших серцях. З кожним роком все менше залишається свідків тих буремних років, але завдячуючи саме ветеранам, ми зараз живемо під вільним небом та ходимо по рідній землі. Тож вітаю всіх земляків зі святом та бажаю вам міцного здоров’я, добробуту та миру», - наголосив директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

Біля пам’ятника Примирення колочавці разом з священиком Василієм помолилися за полеглих односельців.

Увечері ж, у місцевому будинку культури за сприяння підприємця Івана Дербака, відбувся святковий концерт, який дала група біженців з Луганська. Всі кошти, які творчий колектив «Колесо» зібрав того вечора, були передані на потреби АТО.

9-3.jpg    9-4.jpg

12.05.2015 р.


Опубліковати в twitter.com