Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Горянам потрібні дороги

Синевирська Поляна – гірське село в межах національного природного парку «Синевир», яке невеличкими поселеннями розкидане в горах. 12 присілків має Синевирська Поляна: Слобода, Верхня Буковинка, Загорб, Береги тощо. Особливо колоритним і мальовничим є присілок Перенизь. Тут справді неповторні краєвиди природи і особлива атмосфера культурного ландшафту та побуту тутешніх мешканців, які живуть у гармонії з природою і ведуть традиційне господарювання. Попри ці оптимістичні враження, місцевим доводиться далеко нелегко. Справа в тому, що з гірського поселення до центру Синевирської Поляни наявна лише ґрунтово-кам’яна дорога відстанню 4 км., та й та у досить поганому стані. А до села треба діставатися щодня – у магазин, аптеку, до сімейного лікаря тощо. Особливим викликом цей шлях є для дітей. Вони самотужки долають великі відстані, щоб дістатися до школи, нерідко цей шлях до навчання може бути небезпечним, особливо взимку, серед лісу і диких звірів… Часто учні пропускають уроки, що негативно позначається на рівні освіти.

Проблемне питання дороги до Перенизі вже кілька місяців у полі зору депутатів різних рівнів від партії «Слуга Народу». Вони не могли не звернути увагу на листа дівчинки Марійки з цього гірського поселення. Саме вона зуміла привернути таку потужну увагу до свого присілку. Тож не випадково народний депутат Микола Тищенко першим авіарейсом, що недавно запущений з Києва до Ужгорода, відправив Марійці символічний подарунок – м’якого ведмедика.

23 липня до Перенизі знову навідалися гості – народний депутат Михайло Лаба, директор НПП «Синевир», депутат Закарпатської обласної ради Микола Дербак, голова Синевирської ОТГ Іван Чуп, депутат Хустської районної ради Микола Микулін та інші відповідальні особи. Вони оглянули дорогу та поспілкувалися з місцевими жителями. До Марійки та інших дітей, навідалися не з пустими руками. Однак, головна мета поїздки – вивчити на місці ситуацію з дорогою та обговорити можливі шляхи вирішення проблемного питання. Це дійсно непросто. Шлях до гірського присілку – місцевого значення. Найперше потрібне водовідведення. Раніше тут ніколи не було асфальтного покриття. З року в рік, на прохання місцевих жителів і громади, з ремонтом окремих ділянок дороги сприяв директор НПП «Синевир» Микола Дербак, який для цього виділяв техніку. Зараз тутешні мешканці мріють про добру дорогу. Звісно, потрібно починати з проєктно-кошторисної документації, а відтак здійснювати пошук фінансування. Спільними зусиллями можна досягнути мети. На цій думці зійшлися учасники робочої групи, яких вразила Перенизь і її мешканці. Сподіваємось на те, що за сприяння народного депутата України Миколи Тищенка дорога на Перенизь буде зроблена.

Цього дня народний депутат Михайло Лаба, директор НПП «Синевир», депутат Закарпатської обласної ради Микола Дербак, директор ПП «Артембуд» Григорян Вардгіс відвідали Колочавську ОТГ, де ознайомилися з ходом прокладання асфальтної дороги на відрізку Синевир – Колочава. Одразу звернули увагу на серйозний підхід до роботи і якісне асфальтне покриття, за що подяка Григоряну Вардгісу. Проєктом передбачено встановлення тротуарів і під’їзних містків. До речі, такого серйозного ремонту на дорозі Синевир – Колочава – Буштино не проводилося від 70-х років.

«Щиро раді, що колочавці отримають хорошу, якісну дорогу сполученням з синевирцями, але в гості заходитимуть до Негрівця. Дорога Синевир – Колочава – Буштино – це 94 млн. грн. державної субвенції. Дякуємо Президенту та Уряду за підтримку», – зазначив народний депутат України Михайло Лаба.

«Колочавці і всі жителі регіону давно чекали цього ремонту, бо досі дорога була у дуже поганому стані. Це справді важливий етап для нашого краю, адже розвиток завжди починається з доріг. Завдячую депутатам від партії «Слуга Народу» та голові Закарпатської обласної ради Олексію Петрову за сприяння у виділенні коштів. Надіємось, що ця робота триватиме й надалі, адже якісний асфальт необхідно прокласти й у Вільшани, Драгово, Буштино», – каже депутат Закарпатської обласної ради Микола Дербак.

Нагадаємо, що раніше вже прокладено дорогу на відрізку Синевир – Синевирська Поляна та укріплено береги річки Теребля в урочищі Красний. Це одні з найбільш масштабних дорожніх робіт в регіоні за часів незалежної України. Недавно селевий потік пошкодив дорогу Синевирська Поляна – Слобода. Надіємось на фінансування й для цього автомобільного шляху.

26.07.2021р.