Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Ведмедям у реабілітаційному центрі лікували зуби

У п’ятницю, 17 травня 2019 року до Центру реабілітації бурих ведмедів національного природного парку «Синевир» завітали давні друзі з міжнародного благодійного фонду «Four paws» («Чотири лапи»). Мета візиту непроста - полікувати зуби у ведмедів, які цього потребують. Адже ведмежі зуби також болять і візити стоматолога дуже бажані для клишоногих.

Як розповів ветеринарний лікар реабілітаційного центру бурих ведмедів Михайло Маслей, визначити, що ведмедя болять зуби легко за поведінкою. Він тоді нервово поводиться, агресивний, погано їсть і спить. «Лікування потребували кілька ведмедів, зокрема, і ведмедиця, яку нещодавно з іншими чотирма бурими привезли з м. Покровськ Донецької області, - розповідає ветлікар. - Ми з колегами провели спочатку загальний огляд ведмедиці, визначили стан серцево-судинної системи, здоров’я суглобів, взяли аналізи крові тощо. Відповідно до результатів аналізів, будемо призначати лікування».

Та з зубами у ведмедиці виявилися великі проблем – вони були дуже стерті і хворі. «Нам довелося вирвати всі чотири ікла, бо вони вже були стерті. Ведмедю вони потрібні більше у дикій природі, де потрібно полювати. А в реабілітаційному центрі він отримує вже готову їжу, тож проблем не буде. Головне- щоб його не боліло більше», – каже стоматолог з Дніпровської клініки Сергій Ткаченко.

«Дуже вдячні за допомогу у лікуванні ведмедів, яку працівники міжнародного фонду «Чотири лапи» разом з спеціалістами з ведмежого притулку «Домажир», ветеринарами з Київського зоопарку, Дніпровської клініки надали ведмедям у нашому центрі. Без них зробити ці та подібні маніпуляції з тваринами було неможливо», – наголосив начальник реабілітаційного центру бурих ведмедів Ярослав Бундзяк.

Зараз у Центрі реабілітації бурих ведмедів НПП «Синевир» мешкає 31 ведмідь.

23.05.2019 р.