НПП «Синевир» організував «круглий стіл» з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища


krstol.jpg     krstol2.jpg

Працівники НПП «Синевир» обговорили зі студентами Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова проблеми охорони довкілля. «Круглий стіл» з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища відбувся 4 червня на науково-оздоровчій базі вузу в урочищі Квасовець за сприяння її директора Анатолія Дербака.

Участь у «круглому столі» взяли студенти-практиканти першого курсу біологічного факультету під керівництвом доцента кафедри ботаніки Наталії Мельниченко та майбутні менеджери туризму на чолі із викладачкою Ларисою Бартош. Майже півсотні студентів відомого університету приїхали зі столиці для проходження практики на науково-оздоровчій базі, адже природні ландшафти, флора, фауна та історична спадщина НПП «Синевир» якнайкраще сприяють цьому. Національний парк «Синевир» має величезну наукову та рекреаційну базу, проходячи практику на його теренах студенти не лише здобувають нові знання, але й оздоровлюються.

Під час «круглого столу» начальник відділу екологічної освіти Юрій Бабічин ознайомив студентів із природоохоронною діяльністю Національного парку та вагомою роллю цієї природно-заповідної установи в збереженні навколишнього середовища. За його словами, людина має великий вплив на природу і він часто є негативним. «Ми бачимо як змінюється природа, клімат, і винний у цьому, здебільшого, людський фактор, – каже Юрій Бабічин. – Ми всі дружимо один з одним і так само повинні по-дружньому ставитися до природи, поважати і берегти її, не засмічувати і не нищити. Звичайно, у глобальному вимірі ми безсилі, та на локальному рівні можемо зробити багато корисного».

Заступник начальника наукового відділу Юрій Ярема детально розповів студентам про історію НПП «Синевир», основні напрямки діяльності, наукову роботу, праліси і багате біологічне різноманіття, серед якого чимало рідкісних видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України та Європейського Червоного Списку. «Національний парк не просто веде спостереження за зникаючими видами, але й відтворює їх. Ми вирощуємо зникаючі види рослин на науково-дослідних ділянках, а потім збираємо насіння», – повідомив науковець. Юрій Ярема також розповів студентам про Реабілітаційний центр бурих ведмедів, де живуть у напіввільних умовах десять клишоногих.

«Реабілітаційний центр бурих ведмедів та озеро Синевир найбільше приваблюють туристів на терени нашого регіону, – продовжує тему провідний інженер відділу рекреації та благоустрою Василь Гречин. – Цікавими для відвідувачів є також Музей лісу і сплаву, Дике озеро, карпатські вершини Стримба, Красна, Кам’янка, Негровець, Дарвайка та інші. Рекреація – це найгуманніший вид природокористування, тому він активно розвивається у Національному парку. Василь Гречин розповів також про розроблені туристичні маршрути, екскурсії, мотелі та місця для відпочинку, які найбільше приваблюють туристів.

Обговоривши зі студентами ряд питань щодо охорони довкілля, представники НПП «Синевир» подарували учасникам «круглого столу» путівник по парку, запросили відвідати екскурсійні об’єкти природоохоронної установи та закликами усіх бережливо ставитися до довкілля.

krstol3.jpg     krstol4.jpg

04.06.2013 р.


Опубліковати в twitter.com