Зимовий облік фауни проведено в НПП «Синевир»


13.01.20161

З метою встановлення місць перебування лісових мешканців, їх територіального розміщення, чисельності у різних угіддях кожного року в січні по всій території НПП «Синевир» службою державної охорони парку проводиться зимовий облік тварин, метою якого є встановлення місця проживання тварин, територіальне розміщення, чисельність в різних угіддях для наступної розробки заходів з охорони. Облік здійснюється у всіх ПОНДВ одночасно в один день, при випаданні першого свіжого снігу.

Вибір дня обліку маршруту має вирішальне значення для одержання достовірних даних. У 2017 році облік фауни в НПП "Синевир" проведено 12 січня. До даного заходу було залучено всю службу державної охорони НПП «Синевир». Для успішного проведення обліку були залучені провідні інженери служби державної охорони та наукові співробітники, які добре знають видовий склад усіх місцевих звірів і птахів, сліди їх життєдіяльності та вміють безпомилково визначити давність сліду і його напрямок.

Облік тварин проводився найбільш поширеним методом – маршрутним обліком по слідах на снігу. Крім цього, були застосовані методи картування і подвійного картування слідів. Такий різновид методів дає змогу одержувати більш вірні дані з обліку копитних, їх місцеперебування. Облікові дані використовують для розробки заходів з охорони, і підгодівлі тварин, для науково-дослідних цілей тощо. Микола Бугина, інженер з охорони фауни НПП «Синевир».

16.01.2017 р

Опубліковати в twitter.com