Національний природн ий парк "Синевир" - ГОЛОВНА
Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

Національний природний парк «Синевир» видав нову книгу


5.074.png    

«Національний природний парк «Синевир»: становлення і розвиток» – таку назву має науково-популярне видання, яке недавно побачило світ у видавництві «Патент».

Як відомо, у сучасних умовах розвитку суспільства особливо актуальними стають питання охорони і збереження довкілля. З цього приводу важливу роль відіграють природно-заповідні установи, як от НПП «Синевир». За роки своєї діяльності, парк набув значного досвіду, але етапи створення і розвитку установи досі детально не висвітлювалися. У зв’язку з цим книга про становлення, починаючи від зародження ідеї створення НПП «Синевир» – до розвитку і утвердження як природно-заповідної установи, важлива для збереження історичної пам’яті та аналізу досвіду діяльності. Це може сприяти у вирішенні багатьох питань подальшого функціонування національного природного парку «Синевир» та інших установ природно-заповідного фонду України.

«Серед унікальних природних ділянок, національний парк «Синевир» досі залишається осередком живої природи, де збереглися чисельні види флори і фауни, які на всеукраїнському рівні є рідкісними чи зникаючими. Це біологічне різноманіття, як і ландшафтне, разом становлять національний скарб, багатство, що подароване Богом для нас і наступних поколінь», – на цьому наголошує директор НПП «Синевир» Микола Дербак у передмові до видання. Власне, з неї й починається книга.

Видання поділене на 9 розділів. Тексти викладені здебільшого у хронологічній послідовності подій становлення і розвитку парку, починаючи від 80-х років минулого століття, закінчуючи 2017 роком. Інформацію доповнюють численні кольорові світлини. Книга розрахована для широкого загалу читачів.

20.04.2018 р.