Меню
Озеро "Синевир"
Реабілітаційний Центр Бурого Ведмедя
Туристичнці маршрути
Туристичнці маршрути
Дике озеро (Озірце)

НПП «Синевир» відбулася науково-технічна рада

15 липня відбулася науково-технічна рада НПП «Синевир», на якій розглядалися актуальні питання природоохоронної, наукової, еколого-освітньої, рекреаційної діяльності парку.

Науково-технічну раду відкрив директор установи, к.ф.н Микола Дербак. Він ознайомив присутніх з основними напрацюваннями за останній період. Серед іншого, акцентував увагу на питанні фінансування добудови вольєру Реабілітаційного центру бурого ведмедя, а це 8 млн. грн. Це питання вирішується, але наразі також вирішується інше, не менш важливе, продовження фінансування реконструкції Музею лісу і сплаву. Микола Юрійович інформував про результати співпраці з проєктом «Підтримка природно-заповідних територій України». Недавно парк отримав від проєкту серйозне технічне оснащення, а саме: 6 автомобілів Тойота, 1 автомобіль Рено Дастер, квадроцикл, фотоапарати, дрон, спікерфон, портативну камеру тощо. Невдовзі очікується забезпечення служби державної охорони форменим одягом. Ще парку буде передано 18 мотоциклів і квадрацикли, виділяються кошти на добудову візит-центрів у Реабілітаційному центрі бурого ведмедя, Музею лісу і сплаву і Квасовецькому ПОНДВ.

Микола Дербак розповів про те, що у НПП «Синевир» відремонтовано усі офіси природоохоронних науково-дослідних відділень, побудовано новий офіс Вільшанського ПОНДВ, де ще тривають роботи. У цьому об’єкті також розміститься туристично-інформаційний центр.

Микола Юрійович інформував про візит до НПП «Синевир» робочої групи народних депутатів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, а саме: Олени Криворучкіної, заступника голови Комітету, Ігора Кривошеєва, голови підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, Юлії Овчинникової, голови підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду, Едуарда Прощука голови підкомітету з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища, а також Едуарда Арустамяна, директора Департаменту природно-заповідного фонду. У ході зустрічі обговорювалися питання щодо виділення коштів для завершення будівництва Музею лісу і сплаву на Чорній ріці. Не менш важливим об’єктом, будівництво якого потребує фінансування, є додатковий вольєр Реабілітаційного центру бурого ведмедя. Народні депутати позитивно оцінили діяльність НПП «Синевир» і пообіцяли сприяти у вирішенні проблемних питань регіону. Крім того, представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування звернулися до Кабінету Міністрів України з питанням підвищення заробітних плат працівникам природно-заповідної галузі. Є великі сподівання на те, що фахівці матимуть гідні зарплатні, що у свою чергу сприятиме ще більш ефективній роботі.

Торкнувся Микола Юрійович й проблемних питань, зокрема забезпечення населення дровами, а також забруднення річок побутовими відходами. Окремо акцентувалася увага на проблемі джипінгу; проти проведення раллі на своїй території категорично виступає парк і тут він отримав підтримку членів НТР. Йшла мова й про облаштування додаткової стоянки на під’їзді до озера Синевир, про що також схвально відгукнулися присутні.

Про наукову роботу НПП «Синевир» розповів заступник директора з науково-дослідної роботи, к.б.н. Юрій Тюх. Він детально охарактеризував різнобічні аспекти наукової роботи парку, інформував про наукові теми і програми, які виконуються. Особлива увага зверталася на питання річного планування, ведення «Літопису природи», виконання досліджень і науково-дослідних тем тощо.

У НПП «Синевир» значна увага була спрямована на виконання Плану екологічної освітньо-виховної роботи, про що розповів начальник відділу еколого-освітньої роботи Юрій Бабічин. Він ознайомив присутніх з основними здобутками у цьому напрямку, зокрема з роботою із різними цільовими аудиторіями.

Про рекреаційну діяльність НПП «Синевир» ознайомив присутніх начальник профільного відділу Федір Матічин. Він розповів про заходи з удосконалення рекреаційної інфраструктури, зокрема ремонт стежок, встановлення стендів, розробку нових маршрутів, охарактеризував особливості туристичного сезону тощо.

Начальник відділу державної охорони ПЗФ НПП «Синевир» Василь Субота ознайомив присутніх з проєктом лімітів на використання природних ресурсів у 2022 році, який включає використання ресурсів у науково-дослідних цілях, випасання ВРХ, овець, сінокосіння, збір докоростучих грибів і ягід.

Головний природознавець НПП «Синевир» Василь Шишига презентував перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів НПП «Синевир» на 2021 рік.

Під час науково-технічної ради розглядалося питання передачі приміщення нацпарку, що у селі Синевир, на баланс цієї ОТГ. Про це доповів заступник директора парку Василь Росоха. Голова Синевирської ОТГ зазначив, що об’єкт планують використати у якості ЦНАПУ, а нацпарк розмістить тут свій туристично-інформаційний центр. Члени НТР одноголосно підтримали рішення про передачу приміщення Синевирській ОТГ.

Декан географічного факультету УжНУ, к.г.н. Іван Калинич розповів про співпрацю факультету з НПП «Синевир». Він поінформував присутніх про те, що цього року та території нацпарку буде проведена науково-практична конференція і всеукраїнський конгрес молодих географів та закликав усіх зацікавлених осіб до співпраці.

Доцент біологічного факультету УжНУ, к.б.н. Олег Колесник поділився своїми думками щодо діяльності НПП «Синевир». Він зазначив, що в установі відчувається суттєвий прогрес і розвиток, а це заслуговує на високу оцінку роботи адміністрації парку і всього колективу.

Підсумовуючи роботу науково-технічної ради, директор НПП «Синевир» Микола Дербак зазначив, що співробітники установи й надалі докладатимуть максимальних зусиль для подальшого удосконалення роботи.

За результатами роботи засідання, науково-технічна рада не лише прийняла рішення, яким погоджено річні плани діяльності НПП «Синевир» та інші важливі питання, про які йшлося вище, але й звертається до органів влади сприяти у вирішенні проблемних питань. Прийнято рішення звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України про виділення фінансування для завершення реконструкції Музею лісу і сплаву, а також відновлення лінії електропередач в урочищі Чорна ріка, де знаходиться понад тридцять дворогосподарств, які в даний момент не мають можливості користуватися електроенергією.

16.07.2021р.