Національний природний парк "Синевир" - Новини

Проект організації території має відповідати сучасним реаліям


13.01.20161 13.01.20161 13.01.20161

У НПП «Синевир» відбулася нарада за участі директора установи Миколи Дербака, координатора WWF в Україні з природоохоронної роботи Богдана Проця, експерта з питань природоохоронного менеджменту Міхаеля Йонмаера, відповідальних працівників парку.

На початку зустрічі Микола Дербак ознайомив присутніх з структурою установи та її діяльністю. Зазначив, що особливим завданням для НПП «Синевир» є збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об´єктів, відтворення природних екосистем, наукові дослідження, екологічна освіта, створення умов для організованого туризму тощо. Для ефективного впровадження цієї та іншої роботи в національному парку, важливим є наявність Проекту організації території. Востаннє робота над таким документом здійснювалася ще в 2011 році. Були проведені два етапи: збір інформації та її систематизація. За браком коштів третій завершальний етап залишився без виконання. За цей період відбулося чимало змін, деяка інформація застаріла і потребує перегляду. Тому зараз актуальним питанням є розробка Проекту організації, який би відповідав сучасним реаліям.

Міхаель Йонмаем відзначив, що охорона природи в гірських регіонах є складною справою. Та подолати цей виклик можна, коли є хороший Проект організації, тож він необхідний для НПП «Синевир».

Богдан Проць розповів про хід робіт, які відповідно до проекту «Підтримка природоохоронних територій в Україні» потребують опрацювання, звернув увагу на важливі моменти обґрунтування наміченої діяльності. Проект дає шанс покращення ефективності функціонування природоохоронних об’єктів. Він виконується Міністерством екології та природних ресурсів України, Українським товариством охорони птахів, Всесвітнім фондом природи WWF в Україні, Франкфуртським зоологічним товариством, компанією AHT GROUP AG.

До обговорення актуальних питань діяльності НПП «Синевир» долучилися заступник директора парку з науково-дослідної роботи Юрій Тюх, головний природознавець Василь Шишига, начальник відділу охорони ПЗФ Василь Субота начальник відділу рекреації Федір Матічин та інші. Вони висловили своє бачення щодо розробки нового, вдосконаленого Проекту організації, більш якісного, який би охоплював всі аспекти діяльності установи та включав потреби, що задовольняли би інтереси природоохоронної сфери і місцевого населення.

04.04.2017 р

Опубліковати в twitter.com