В НПП «Синевир» відбувся фольклорно-етнографічний фестиваль «Проводи отар на полонину»


otara1.jpg     otara2.jpg

Майже півстоліття жителі Міжгірського району Закарпаття щовесни дружньо і масово проводжають вівчарів на полонину. Цього року фольклорно-етнографічний фестиваль «Проводи отар на полонину» пройшов в останню неділю травня на Синевирському перевалі.

На свято прийшло чимало жителів району, гостей, туристів. Вже традиційно взяв участь у проводах і Національний природний парк «Синевир» на чолі з директором Миколою Дербаком.

Природоохоронна установа окремо експонувала всі свої принади. Плакати та стенди інформували відвідувачів із природоохоронною, науковою, еколого-освітньою, рекреаційною діяльністю національного парку, знайомили із такими об’єктами як озеро Синевир, Реабілітаційний центр бурих ведмедів, показували місця рекреації. Бажаючі дізнатися більше про НПП «Синевир» мали нагоду взяти путівник по парку, інформаційні буклети про установу, еколого-освітній часопис «Синій Вир».

Різноманітних розваг на фестивалі не бракувало. Молодь брала участь у спортивних змаганнях, хтось підтанцьовував під запальну мелодію троїстих музик та більшість товклися біля торгових яток, звідки розносилися по всьому полю запахи боґрача та шашлика. Особливу увагу туристів привертали вівці, адже процес доїння багато із них бачили вперше.

otara3.jpg     otara4.jpg

otara5.jpg     otara6.jpg

28.05.2013 р.


Опубліковати в twitter.com