В НПП «Синевир» випустили в річки мальок форелі струмкової та гольця


mal.jpg     mal2.jpg

Днями працівники НПП «Синевир» випустили у водойми парку мальок форелі струмкової та гольця.

У річку Чорна Ріка та у притоки Тереблі - Песся, Канчівський, Яворовець – природоохоронці випустили понад 2000 штук мальків форелі струмкової. А близько 3000 штук мальків гольця випустили у штучні водойми. У створених озерцях мальки житимуть два роки, потім їх випустять у річки національного парку.

У водоймах Національного природного парку «Синевир» водиться 19 видів риб. Особливо цінними є форель озерна, струмкова, райдужна, лосось дунайський та голець. Але через паводки, особливо у весняний і осінній періоди, та антропогенне навантаження кількість їх постійно зменшується.

Для розведення зникаючих видів в НПП «Синевир» створене форелеве господарство в Чорній Ріці, в урочищі Велика Гропка. Тут є всі умови для вирощування форелі струмкової, форелі озерної, харіуса та гольця - чиста і прозора вода, збагачена киснем, відповідна температура води.

Струмкова форель та голець розмножуються восени (жовтень - листопад), а інкубаційний період цих видів триває до 6-ти місяців. Після вилуплювання, малька переводять до спеціальних апаратів, у яких триває їх ріст до 3-4 см. Цей період дуже важливий, оскільки під час нього проходить фізіологічне формування майбутніх особин. Опісля, малька переводять в ставки, де він продовжує свій фізіологічний розвиток. При досягненні віку одного року, особини форелі випускають в притоки р. Теребля на території НПП «Синевир».

Мета штучного відтворення риби – збільшення її кількості видів у річках на території природоохоронної установи, а річка Теребля та її притоки є ідеальним середовищем для подальшого розмноження.

mal3.jpg     mal4.jpg

mal5.jpg     mal6.jpg

10.04.2014 р.


Опубліковати в twitter.com